Neden bu kadar sessizsin?’

Uzm. Dr. Ömer ÖZÜMER
Uzm. Dr. Ömer ÖZÜMER

”anlattıkça, konuştukça yalnızlaştığım için.. kelimelerimin cümlelerime evrilmesiyle anlam kazanan fikirlerimin, düzene ve sisteme çomak sokan kısımları nedeniyle ötekileştirilmemden ötürü azılı bir muhalif ajan olarak görüldüğüm için ve bu asi kanadımın omurgasına dost darbeleri aldığım için.. ve kalıplaşan önyargılarıyla kendilerine zirvelerde surlar inşaa eden dostlarımın, onlara hakikati ulaştırabileceğim patikalara bentler örüp doğruyu ve gerçeği onlara ulaştırmama izin vermedikleri için.. ve hür düşlerimin yol gösterdiği sonsuz gibi görünen o kutsal yolculukta, yanımda kanat çırpmasını istediğim dostlarımın uçmaktan korkup benimle özgürlüğe bağımsızlığa uzanan o ılgın ovalarda korkusuzca uçmadıkları için”..

”pes ettin o halde”..

”daha neler.. yenilgi nedir bilmem ben.. sadece; puslu hava dağılana dek, gözün gözü görmediği bir atmosferde anlatılarımın şelale diplerinde köpükleşip yok olmaması için fırtınanın dinmesini bekliyorum, hepsi bu!”..

”iyi de sen de biliyosun ki, o bahsettiğin sisli hava ve kısır girdap asla yok olmaz ki.. isimler değisse de kurulan düzen değişmez, sen de biliyosun bunu! lakin; gerçekler canını acıttığı için görmek istemiyosun bence bu acı gerçeği ”..

”canımın yandığı doğru, yarınlar için endişeli öngörülerimin beni rahatsız ettiği de doğru.. yanlış olan tek şey; isimler değissede düzenin aynı kalacağı.. evet; isimler değişecek ve öyle bir isim gelecek ki; düzenin, kendi çıkarları için kurduğu yıkılamaz zannedilen o döngüye tahmin edilemez öylesine güçlü bir tekme atacak ki, bilinen ve kabul edilen tüm saçma sapan kuramlar altüst olacak!!”..

”o halde güçlü bir isim var zihninde!”..

”evet var elbette, onun adı mete!.. o benim oğlum!.. o; benim inşaa ettiğim fikirlerimin, kağıttan eyleme dönüşmesindeki aracı bir sigorta.. o; kendi yarınları için ve dostlarıyla sevdiklerinin yarınları için, gerekli donanımla donatılmış bir şövalye.. ve ben de o kurtarıcımın nacizane yareniyim!”..
………….
masal bitti.. hadi iyi uykular!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.