Kategoriler
Basından Haberler

Başbakan’a bedelli askerlik ricası

bedelli askerlik sıcak gelişme

Sabah Gazetesi yazarı gazeteci Sevilay Yükselir, yaklaşık 800 bin insanın asker kaçağı olması ile ilgili Başbakan Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Sevilay Yükselir, A Haber canlı yayınında “bedelli askerlik talebi” ile ilgili açıklamalar yaptı. Yükselir, açıklamasında Başbakan Erdoğan’a aileler adına ricada bulundu.

“ÇOK BÜYÜK BİR SORUNLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

“Yaklaşık 800 bin insanın asker kaçağı olduğunu ve bu insanlardan bazılarının kendisine mektup yazdığını belirten Yükselir, konuyla ilgili şunları söyledi: “Gerçekten çok büyük bir sorunla karşı karşıyayız. 800 bin insan kaçak. Bu 800 bini dörtle çarpacağız. Çünkü bunların aileleri var. Yani adam gelmiş 40 yaşına, konfeksiyon atölyesinde çalışıyor. Anlatıyorlar bana hikayelerini. Adamın annesi hasta, eşi var, kirada oturuyor, bunları alıp bu saatten sonra 12 aylığına askere götürmek gerçekten ailelerin çok zor duruma düşmesine sebep olmaktan başka bir şey değil. İnsanlar zor udurumda, perişan durumda. Özellikle bu yoklama kaçağı durumu, GBT isteme. Evinden dışarı çıkamıyor, tatile gidemiyor, izne gidemiyor, uçağa binemiyor. Geçen gün bir tanesini yakalamışlar, bana bir şekilde ulaşmış, Whatsapp’tan yazıyor ‘ne olur kurtar beni abla’ diye.”

“SAYIN ERDOĞAN’DAN RİCADA BULUNUYORUM”

“Bu sorunu Milli Savunma Bakanı’nın tekrar gündeme getirmesi lazım. Bunu tekrar kabinenin gündeme alması lazım. Bu sorun çözülmezse gerçekten aile birliği bozulacak olaylar yaşanabilir. Çok samimiyetle söylüyorum. Bunun çözümü nedir bilmiyorum. Parasal olarak, şu kadar para, şu kadar yaş demiyorum. O artık teknik bir meseledir. Onu hükümet oturacak, enine boyuna tartışacak ve masaya bir paket getirecek. Ama yaklaşık üç dört milyon insanı ilgilendiren bir sorunla karşı karşıylayız ve bu sorunu çözmek zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanı adalı Tayyip Erdoğan’ın ilk olarak bu soruna el atması lazım. Ben gerçekten kendilerinden o gençler adına, o anneler adına, onlar adına ricacı oluyorum. Hakikaten bu sorunu çözmek için ne gerekiyorsa yapılmalı. Bu büyük bir sorun, bu sorunu çözmemiz lazım.”

Videoyu izlemek için tıklayın

Kaynak: Star Gazetesi

“Başbakan’a bedelli askerlik ricası” için 3 yanıt

Lutfen rica ediyoruz yeter artık, bir ulke gençlerin onünü tıkayarak kalkınamaz.. Gençlerin hayalleri ile dalga geçerek bir yerlere varamazsınız. Yaşım oldu 32, işimi kurmuşum, tum sistem, tum baglantılarımızı yapmışız, ihracat yapıp ulkemize doviz kazandırıyoruz.. İşimiz geregi Yabancı muşterilerimizle yollarda korkarak seyahatler ediyoruz polise yakalanacagız diye.. Heralde suçlu olsak bu derece bunalmayız. Kaldı ki bu sıkıntıların yanında bir de ailevi sorunlarım var, evlenemiyorum, annem hasta bakacak kimsesi yok, onca yıl okumuşuz, bu seviyeye gelene kadar ne zorluklar çektim ben, şimdi bunların hepsini bir çırpıda bir kenara bırakıp bir yere ayrılamam, bırakırsam tum hayatım tum gelecegim mahvolur, çıldırmak uzereyim, lutfen yalvarıyoruz artık bir şeyler yapılsın. Vatan sevgisiyse bir ulkeye doviz getirmek, ulkenin kalkınmasına yardımcı olmak ve insanlara iş imkanı saglamak kadar guçlu bir sevgi olabilir mi Allah aşkına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.