Kategoriler
Haberler Son Dakika

Bedelli Askerlik Platformu Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü

bedelli askerlik platformu kemal kılıçdaroğlu

Bedelli Askerlik Platformu Teşkilatı Kurucu Merkez Yönetimi’nden Uzm. Dr. Refik KUNT Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bedelli askerlik konusunu görüştü ve destek istedi. 50 dakika boyunca süren görüşmede Bedelli Askerlik konusunun toplumun kanayan yaralarından biri olduğu ve bu konunun önemi ve gereklilikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Dr. Refik KUNT: Bedelli Askerlik bekleyenlerin oy potansiyeli %7

Bedelli Askerlik Platformu Teşkilatı olarak siyasetüstü bir anlayışla çalışmaların yürütüldüğünü belirten Dr. Kunt, Bedelli Askerlik Platformunu 81 ilde ve 7 bölge teşkilatlandığını ve güçlü bir teşkilat yapısı ile çalışmalarına devam ettiğini ifade etti. Bedelli Askerlik bekleyen 803 bin gencin aileleri ile beraber dört milyon kişiyi aştığını ve bunun da yaklaşık %7 civarında bir oy potansiyeli oluşturduğunu Kemal Kılıçdaroğlu’na aktaran Dr. Kunt bedelli askerlik ihtiyacının artık göz ardı edilemeyeceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu: Bedelli Askerlik Sorunu Çözülmelidir

Ayrıca bir hekim olarak tıp eğitimi bittikten sonra 10 ay devlet tarafından zorunlu hizmete gönderildiğini, ardından da kazandığı nöroloji ihtisası sonrasında tekrar mecburi hizmetle yükümlü kılındığının altını çizen Kunt’a Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Zorunlu hizmet yaptığın yerden şimdi de zorla askere alınmak isteniyorsun…” Bedelli Askerlik konusunu partimiz olarak destekliyoruz, bu konuda sizin de ifade ettiğiniz 25 yaş 15 bin TL bedele bedelli askerlik hizmeti önerinizi de dikkate aldık alıyoruz; konuyla ilgili parti teşkilatımız TBMM’ye bir önerge verdi, reddedildi. Bayramdan sonra bu konu tekrar gündeme getirilecek. Bedelli Askerlik toplumsal bir sorundur ve çözülmelidir. Bu konunun takipçisi olacağız.

Kemal Kılıçdaroğlu Bedelli Askerlik Teşkilatı’na Randevu Verdi

Bedelli Askerlik Platformu Teşkilatı Merkez Yönetimini Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sonrasında Ankara’daki genel merkeze daha detaylı görüşmek için davet eden Sayın Kılıçdaroğlu, bedelli askerlik bekleyen tüm gençlerin ve ailelerinin bayramını kutladığını, bu vesile ile saygı ve sevgilerini iletti.

“Bedelli Askerlik Platformu Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü” için 8 yanıt

Ben Kilicdaroglu’nu bu konuda samimi buluyorum. Gecen genel secimden beri savunuyor bizi. Ama tutarsizligi da belirtmek lazim. Yahu 25 yas 15000 onerinizi dikkate aliyoruz diyorsunuz verdiginiz oneri 28 yas ve ustunu kapsiyor. Sorunun ne oldugundan haberdar misiniz? Bir danismaniniza diyeceksiniz ki “Haftada 1 gun 1 saat bedelli gelismelerini takip et.” Cok zor bir is degil. Internette ufak bir aramayla tum guncel bilgi edinilebiliyor. 30 yas bu isi cozmedi diye elestirirken derdiniz 2 yil miydi? 25 yasi ciddiye aliyorsaniz onerinizi bu sekilde verin ki biz de sizi ciddiye alalim.

Bir de uzun zamandir aklimda, sizlerle de paylasmak isterim. Bedelli cikarsa, ciktiktan sonra belli bir gun icin orgutlenip “Kanimiz Bu Ulkeye Feda” kampanyasi yapalim, herkes ilindeki Kan Merkezi’ne gidip kan bagisi yapsin. Platformu takip eden arkadaslar da katilim gosterirlerse guzel bir kampanya olur. Ne de olsa bizim askere gitmiyor olusumuz kanimizin bu ulkeye feda olmadigi anlamina gelmiyor. Biz bu topraklari cok seviyoruz.

Degerli arkadaslar,kilictaroglu nun konu ile ilgili aciklamasini samimi bulmuyor ve secim slogani yaptigini dusunuyorum,ayrica sayjn Basbakan in konu ile ilgili danismanlarina yeni bir bedelli calismasi yapilmasi icun talimat verdigini hemen herkes biliyor,ama secim oncesi aciklanmasinin kamuoyu tarafindan oy avi olarak nitelendirilmesinden de korktugunu Sevilay Yukselir ablamizdan fikir edindik.Bence asil cozumsayinErdogan a bi sekilde derdimizin aciliyetini anlatmakta fayda var.hic telas etmeden calismalara devam edelim, korkmayalim bu isin telafi edilmesi icin Basbakanimizin talimati coktan calismaya donustu bence.saygilar

Erdoğan suratınıza bakmadı gençler. Ben askerliğini yapmış birisi olarak yanınızdayım ama böyle adamları da yanınızda barındırmayın. Particilik yapmaya çalışan insanlar sadece size zarar verir. Kılıçdaroğlu samimiyetini verdiği önerge ile gösterdi. Ama samimi olmayarak buna karşı çıkan bir AKP yönetimi var. AKP yönetimi isterse çıkarır isterse çıkarmaz demek mecbur bırakmak ne kadar doğru? Madem oy potansiyeliniz %7 siz de potansiyelinizi buyrun gösterin Cumhurbaşkanlığı seçiminde millet de görsün.

Eğer Erdoğan suratımıza bakmamış olsaydı şuanda bedelli bekleyen birikim daha da fazla olacaktı,evet bi düzenleme yaptılar ki gayet içten yaptılar fakat nokta atışı yaş ve bedel belirleyemediler.şimdi ise bu işin telafisi peşindeler.

Evet hep GEREKENİ YAPARİZ dediler bir randevu bile vermediler ve enson disiplin vb açıklaması geldi bu aynı partiden farklı sesler ve yazarlarida yok efendim oy avcisi değilmiş peki adama demezler mi bunca af bunca torba neyin nesi sonuç olarak evet önceden bizi keriz yerine koydular fakat kendi bindikleri dalı kesiyorlar farkında değiller zaten sonuçlar çıkacak belli olacak büyük ihtimal genel seçimlere bırakacağız diyecekler ama benim yanımda olmayanin yanında olmayacagiz

Şu konuda beni yanlış anlamamanızı umuyorum, eğer bu kanayan yaraya ilaç olamazlar ise genel seçimlerde oyumu da alamayacaklar,tıpkı 3-4 milyon bedelli madurunun oyunu alamayacakları gibi.Saygılar birlik olmakta fayda var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.