Kategoriler
Haberler Son Dakika

Dört milyon vatandaşa bayram zehir olacak *ÇOK ÖNEMLİ

hasret

Bu bayram 4 milyon vatandaşa zehir olacak

Çeşitlik sebeplerle zorunlu askerlik hizmetini yerine getiremeyen ve yüksek bedel-yaş sebebiyle 2011’deki bedelli askerlik uygulamasından faydalanamayan 803 bin vatandaş ve onların dört milyonu aşan ailesi bu bayramda GBT korkusu sebebiyle ne akrabalarını ne de kaybettikleri yakınlarının memleketteki mezarlarını ziyaret edemeyecek.

Anne – Babalar üzgün

Büyük çoğunluğu İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollerde yaşayan bedellizedelerin ana babaları ise evlat hasreti çekecek olmanın üzüntüsünü yaşıyor.

Genel Bilgi Taraması Her Yerde

GBT uygulaması sebebiyle şehirlerarası seyahat yapamayan, hastalanınca hastaneye yatamayan ve sevdiklerini görmeye gidemeyen dört milyon kişi Ramazan Bayramı’nda da GBT uygulamasının arttırılarak uygulanacak olması sebebiyle memleket hasreti çekmeye devam edecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bedelli müjdesi

Hal böyle iken tüm gözler Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a çevrilmiş durumda. Artan toplumsal barış beklentisi ve Türkiye’de yeni bir defter açılması umudu bayramdan önce bedelli askerlik müjdesi duyma özlemi ile birleşmiş durumda.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hasrete son versin

Tüm ailelerin ortak beklentisi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği bedelli askerlik talimatı ile bu hasretin sona ermesi, GBT’nin kalkması ve sevenlerin kavuşması. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.