Kategoriler
Haberler

Halk bedelli dedi *Yeni

asker_1

Bakan Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı, bedelli askerlik taleplerini Başbakan Erdoğan’a ilettiğini açıkladı. Başbakan’ın cevabı ise “Kamuoyu iterse yaparız” oldu. Anketlerde bedelliye yüzde 70 destek çıktı.

Uzun süredir gündemi meşgul eden bedelli askerlikle ilgili Başbakan’ın onayının alındığı iddiası ortaya atıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın eşi ve AK Parti İstanbul İl Kadın Kolu kurucu üyesi Selma Yazıcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iftar yemeğinde yönelttiği Bedelli Askerlik sorusunu ve Erdoğan’ın yanıtını kişisel Twitter hesabından paylaştı. Yazıcı, bedelli bekleyenlere yönelik Twitter üzerinden “Az önce Yeşilay’ın iftarında Başbakanım’ın yanına gittim ve isteğinizi ilettim. Yeni dönemde kamuoyu araştırmasının sonucuna göre hareket edeceğini söyledi. ‘Bunu ileteyim mi’ diye sordum. İletebileceğimi söyledi” mesajlarını yayınladı.

YASA OCAK ÖNCESİNE YETİŞEBİLİR

Başbakan’a iletilen son anketlerde yüzde 70’e varan bedelli askerlik desteği çıktığı iddia edilirken, Erdoğan’ın bu tutumu bedelli için olumlu düşündüğü şeklinde yorumlandı. Bu arada Başbakan’a iletilen bedelli askerlik uygulamasının ’27 yaş 20.000 TL’ şeklinde olduğu da öğrenildi.

UMUT TARiHi 2015

Mağdurlar Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi bedelli askerlik adımını görmek istediklerini belirtirken, 2015 yılına varmadan bedelli askerliğin çıkacağı konuşuluyor.

Kaynak: Takvim Gazetesi

“Halk bedelli dedi *Yeni” için 2 yanıt

Ya yorumlarım neden çıkmıyor anlamıyorum. 2015 filan hikayesini bırakın halk için birşeyler yaptığınızı iddia ediyorsanız bayramdan önce çıkarın yeter artık psikolojimiz ne halde haberiniz var mı…

Gbt olayini bir sure geri cekilmesi gibi aksiyon icinde olmazlar. Hayal olur. Fakat yarin bu yasa cikabilir ve bizde rahat ederiz. 15bin olur yasida 25e sabitlerler ise 500bin kisi basvurur. Bu kadar net ve basit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.