Kategoriler
Haberler Son Dakika

Mehmet Barlas Başbakan’a Bedelli Askerliği Sordu

barlas_bb

izlemek için tıklayın

 

 

“Mehmet Barlas Başbakan’a Bedelli Askerliği Sordu” için 29 yanıt

Bizim istedigimiz gibi sormadi ama hic yoktan konusuldu.basbakana bedelli bekleyenin sayisini bildirdi.buda bir gündem.

Bedelli sormadıkı oneride bulundu o kdr ısan olumlu yada olumsuz bı cvp beklerken barlas basbakanın cvp vermesıne engel olup kendı konustu

olumsuz konuşmadı diye sevinemeyiz çünkü şu aşamada olumsuz konuşmaz bir siyasetçi hadi çb aldı diyelim genel seçimler var daha önemlisi, genel seçimlere kadar bir iyi polis çıkaracaklar aralarından yine olabilir oldu olacak diyecek, seçimde oyları topladıktan sonra hadi eyvallah zaten yakın dönemde imkansız da. 2015şubat a kadar çıktı çıktı yoksa unutalım. Bakan niye direkt yok diyebiliyor bi zararı yok sonuçta pat pat söylüyor çalışma yok diye.

soru istenilen gibi sorulmadı,cevapda istenilen gibi alınmadı,evet sayın başbakanımızın 800 bini karşısına almamaması lazım oy için değil vicdanına sorsun.hepimimizin çoluk çocuğu var görmemezlikten gelinemez asla.evet basbakanımızın siyasetinin beğeniyorum,ama bu konuda siyaset yapmasın lütfen beşikteki bebeğin hakkı olucak dudaklarından çıkan mısralarda.bu bir toplumsal sorunsa çözülmeli acilen.Ben bu saatten sonra askere gidemem gitsemde verimli olamam,,

Başbakan bedelli dedi adam konuşmasına izin vermeden daldan dala atladı.Direk sormadı dolaylı sorar gibi geçiştirdi istediğimiz cevabı alamadık .

Daha ne cevabı alalım beyler çok merak ediyorum. Adam kendi oğulları uzun dönem yapmış gibi askerliği benimsemiş, deneyim katar diyor… Sandıkta deneyim kazanması dileğiyle…

adamı konuşturmadı ki başbakan bedelli dedi o atladı oda var ama prof orduya geçilecek mi falan dedi ot ya

Arkadaşlar bırakın artık hala savunmaya geçmeyi siz sanıyor musunuz ki Başbakan’a bu adam daha önceden bildirmediği sorular soruyor. Hepsi baştan sona kurgu dolu bir yapım yine istenmediği aşikar bedelli askerliğin ama şu husus unutulmasın bedelli için üst düzey bir bürokratın oğlu ile yaşıt olmamız gerekmekte yani anlayacağınız bedelli bekleyen yok askere tıpış tıpış hepimiz. Teşekkürler Barlas Teşekkürler Bürokratlarımız sizler o mecliste oturarak bizlere zaman ayırıyorsunuz kiminiz işleri olduğu için zor zar geliyor alttan ısıtmalı koltuklara kimse kusura bakmasın hak eden her zaman toplumumuz.

Dün akşam evde toplandık oturuyoruz 15 kişiyiz. Bizim aile tamamen CHP ye oy verir. Dedim bu akşam başbakan bedelliyi açıklarsa hepiniz Başbakana oy vereceksiniz, herkes tepki gösterdi olur mu falan filan. Ama annem, eşim ve ablam açıklasın söz vericez dediler. EE bende varım oldu mu 4 kişi, bu 4 kişide içerideki oy ortalamasının % 30’u. Bu miktarda oyu kaçırmayın hem partiniz hemde bizim için yaş 25 bedel 15 diyorum.

Neden müsaade etmedi bedelliye cevap vermesine? Tam cevap verecekken profosyonel falan diye girmiş olaya.

yeter artik ya. bunlarin keyfini mi bekliycem. gidiyorum ben almanyada yasiyacam artik. (imza: bir bilgisayar muhendisi)

Arkadaşlar, havuz medyasında soruların ve cevapların önceden belli olmadığı bir canlı yayın yapılabilir mi? Bence, bedelli askerlik konusunun herkes gibi Recep Erdoğan da farkında ama siyasi, politik gelişmeler açısından kendisine en avantaj sağlayacağı dönemi bekliyor. Bu bakımdan bizler çok da umurunda değiliz, ikinci turda seçileceğini tahmin eden Recep Erdoğan, oy potansiyeli olarak; 800.000 kişi x 2 = 1.600.000 kişinin sorununu cumhurbaşkanlığı seçim sonucunu çok da etkileyecek bir değer olarak görmüyor.

bence cb seçiminde oy kullanmayalım en anlamlı ve etkili tepki bu olur bence gerçek mağdurların sayısını da görmüş olurlar

avrupada yaşayan türkler 1. sınıf insan türkiyedekiler 2. sı8nıf mı? bunun içinmi türkiyedekiler için bedelli çııkarılmıyor. eğer bizler 2. sınıf insanlar isek oyumuzun değeri olmayacağından OYLARIMIZI BOŞ MU KULLANSAK…

Belki de 3. sınıf oluyoruz dağdan inecek teröristlere de düşük dövizli bedelli askerlik söylentisi dolaşıyor ortalıkta. Onlara bedelli olacaksa bizlere de olmalı, bizler elimize silah alıp da dağa çıkıp devlete baş kaldırmadık. Usulunce, ortalık karıştırmadan, kamuya zarar vermeden bedelli istedik.

arkadaşlar boş kullanmayın bu bedellinin aleyhine olur herşeyi göze alıp e. ihsanoğluna kullanın

Arkadaşlar bedelli ile ilgilenicez diye cevap verdi. Tekrarınıda izleyin çok açık söylüyor daha açık söyleyemezdi bence.

Arkadaşlar yurdışından da bekliyoruz . Yurtdışı diyince akla hep almanyada , fransada çalışan ve sanki her ay 3000 -5000 avro maaş alan adamlar var sanıyorsunuz(asliında çoğu 1000 avrodan az alır). Ben de yurtdışındayım ve avrupada değilim asyadayım. Ve maaşım 1000 dolar aylık. Bende bekliyorum çünkü Türkiye’ye dönersem hayat kuracak bir zamanım olmadan birden askere alıncam ve daha bir sürü sorun.Yani demek istediğim yutdışında yaşayan insanlarında inanın %80 i rahat değil . Bu kanun herkezi ilgilendiriyor.Bu arada burada kendi işimi yapıp bir Türk firması olarak fırsatlardan yararlanmak isiyorum fakat daha önce yanlışlıkla 6 aydan 3 gün daha fazla Türkiye de kaldığım için kaçak pozisyonundayım ve 2,5 yıldır Ülkeme dönemiyorum.Hayat kuramıyorum.Daha çok büyük sıkıtınları olan elbette ki vardır ancak yok yurtdışındakiler 1.sınıf biz ikinci sınıfız dememek lazım.Çıksın herkeze hayırlı olsun hepimiz bekliyoruz…

Öncelikle yaptığım yorumlar neden ısrarla siliniyor anlamıyorum yanlış birşey mi Allah herkesin çocuğuna madem öyle mıntıka temizliğini 6 ya da 12 ay nasip etsin konuşmaya gelince hepiniz atıyorsunuz 600 bin * 2 imiş yok bilmem ne herkes milletimizin ne olduğunu senelerdir görüyor boş konuşmaya gerek yok kimsenin oy kaygısı yok.

başbakan ne bedelli çıkacak dedi ne de çıkmayacak, burada maksat bizleri oyalayıp cumhurbaşkanlığı seçimini atlatmak, ondan sonrada bakın başınızın çaresine. Tayyip erdoğan cumhurbaşkanı olursa meclisin çıkaracağı bedelli yasasını veto edeceğini düşünüyorum. Türkiye yi tek başana yönetmek isteyen bir kişi. Belki bir kaç yıl sonra kimse beedelli askerlik hakkında tayyip erdoğan a birşey önermezse ben bedelli istiyorum diyerek çıkarabilir. 🙂

Şahsi düşüncemdir.

Mehmet Akarca, Sevilay Yukselir vs bunlar secim oncesi bedelli yorumu yapsin diye tutulan parali askerler. Recep tayyip erdogan a bedelli de sorulsa jandarmayi anlatiyor, bir de mintika temizligi insani egitiyor diyor. Bilal le Burak in neden egitilmedigi belli mi diyelim o zaman. Ssk super derler hicbir milletvekili gitmez devlet hastanesine, bu da oyle bir sey. Bugun yine 2 er sehit oldu, subaylar hic sehit olmaz cunku profesyoneller. Yapin 5 sene askerlik o zaman ogretin herseyi oyle gonderin. Kurt analar agliyor pkk daga goturdu diye ahkam kesiyorsunuz, sizde bize aynisini yapiyorsunuz. Size verdigim oylar haram olsun. Uyanin artik arkadaslar, ” mazlumun yaninda olmak ” atki takmakla, soylemekle olamuyor.

Boyle Cumhurbaskani ISTEMIYORUM

Kimsenin bizi iplediği yok beyler. Sırf sormuş olmak için sordu barlas. Biz burda bi tarafımızı yırtalım sesimizi duyurmak için. Herifler çocuk kandırır gibi konuşsun. Bi cacık olmaz bunlardan

Oyaladi yine, Osman Cengiz arkadasimin yorumlarins katiliyorum. Kendi ogluna olsa cikartirlar. Oy yok boyle Cumhurbaskanina, sizsiniz asil monşer, fransızca bilmeseniz de.

1 milyon oy cok buyuk birsey. Ailelerinize de karai tarafa verdirin. 4 milyon oyu kaybedince belki bizi anlarlar

Mıntıka temizliği hiç okuma yazması olmayan cahil, köyden hiç şehire gitmemiş insanların bir yeti kazanmasına vesile olabilir ancak. Bizler çok şükür ailemizden gereken terbiye ve eğitimi hayat becerisini aldık. Kısacası biz kendimizi biliyoruz… kısacası adamız! Meclis çalışma takvimi de uzamış bu bedelliyi çıkarın artık. Bedelli müjdesi veya ihtimali veren gazetecilerimiz bedelli bayram öncesi çıkmazsa sözlerinin güvenilirliğinin kalmayacağını biliyorlar, bunu riske atmak istemezler bence vardır bir bildikleri de haber veriyorlar diyorum.

Mıntıka temizliğini kendi oğulları neden yapmamış? Milletin adamı böyle mi olunuyor? Hep mazlum edebiyatı ile meeting lerde ama maşallah yedi sülalesi zengin, askerlik yapmamış. Cehaletin ağzına bakıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.