Kategoriler
Haberler Son Dakika

SON DAKİKA! Bedelli Askerlik teklifi AK Parti’nin oyları ile red edildi

SON DAKİKA! Bedelli Askerlik teklifi AK Parti’nin oyları ile red edildi

20140715-214050-78050043.jpg

“SON DAKİKA! Bedelli Askerlik teklifi AK Parti’nin oyları ile red edildi” için 25 yanıt

bedelli askerlik konusu özellikle siyaset açısından çok ince bir konu. ak parti potansiyeli kaçırmak istemediği için chp tekliflerini reddediyor. büyük ihtimal kendileri yapacaklar. chp tarafından ilk kez verilen bir bedelli teklifi değildi bu.

Allah yar ve yardımcımız olsun.
yaş 25, bedel 10 olsun
(benim yaşım 30)

AKP umut tacirligi yapior yerel secimler oncesi dillendirdi sonra yok dedi simdi teklife yine yok dedi oylarimizi bedelliaskerlik olarak kullananlim 10 agustosta

gerçekten AKP den CB.seçimi öncesi somut bir adım gelmezse oyumuzu rakip olan zata verelim.gücümüz bir görülsün bakalım.ben inanıyorumki sağlam bir muhalefet yaparsak seçimleri etkileriz.

Sırf CHP önergesi zannedildiği için reddedilen önergeler bu mecliste… Çok önemsemeyin..

Diyecek bişet yok. Şu durumda bile sidik yarıştırıyorlar. Ha sen yaptın ha chp. Zaten senin oyun olmadan kabul olmuyor. Neyin kafasıdır bu. Bu bedelli çıkmaz millet de gidip tıpış tıpış bu adama verir. Aslında ilk turda boykot yapılsa bak 15 günde nasıl çıkıyo. Boş boş bu siyaset bu hükümet yazıklar olsun. Ölümüne mukoko sonuna kadar bakaya….

Benden ve ailemden 9 oyu kaybettiler. 12 yildir her secim oy verdik sadece Bir yasa istedik onuda cikarmadilar.

İlk teklifi sunduklarında red edilecek bir teklif daha yorumunda bulunmuştum fakat site yönetimi yorumu yayınlamamıştı. Bu sorunu seçimlere kadar çözmeyecekler rahat olun.

Yerel seçimlerde oy verdik. Sorunu çözeceklerini söylediler çözmediler. Cumhur başkanlığı seçimlerindede oy verin. Genel seçim öncesi de çözmesinler.

Ama pkk lı itlerin sorununu çözdüler. Dün abdullah gül tarafından onandı. Hayırlı olsun.

Binlerce insanın büyük umutla beklediği bedelliyi bir kalemde silip attılar,kürtlere gelince önüne geleni onayla.Dağa çıkıp geri mi inelim napalım?

CHP teklifi verdi diye reddetme bu nasıl bir zihniyettir,tek kelimeyle yazıklar olsun.

Kendi çoluğu çocuğu yurtdışında 3 sene çalışıp geliyor bedelli askerlik yapıyor,benim babamdan torpilim yokki dünya bankasında çalışıp geleyim

bence akp tamamen kaddafı yönetımıne özenıyor çoğunluğa degıl keyfıne bakıyor canım ısterse edasında… yarın bedellı askerlıgı akp cıkarsa ben yıne oy vermeyecegım bu kadar ınsanı itten rezil ettiler kedı fare durumuna düştük

RTE ne zaman milletin hayrına bir şey yaptı ki 12 senede şimdi yapsın? Yapmasa da alıyor oyunu zaten robotlarından. Bu seçimde de bakayaların çoğunun bedelli çıksa da çıkmasa da kendine oy vereceğini bildiği için umursamıyor haklı olarak. Oy ile tehdit etmeye kalkan salaklar bile sandığa gitmeyecem diyor. Gitmesen ne olur lan zaten sandığa gitmemen RTE’ye vermen ile aynı şey aşağı yukarı. Gidip rakibine vereceksin bir boka yaramak istiyorsan.

Necati senin gibi dar dusunceliler rte nin kiymetini bilemez rabbim bizim basimizdan eksik.etmesin boylesi bir.lideri ve ulkemizin basina daha sonralari gelecek kisilerinde en az rte kadar olmasini temenni ediyorum. Ayrica ak parti zaten bedelliyi cikartacak chp ise istemiyor asil sorun chp akpartinin bu bedelliyi cikartacagini duydugu icin kendine mal etmenin pesine dusuyor. Insallah hukumetimiz bedelliyi bir an once cikartir

Herkes ord. profesör kesilmiş ülke sorunlarına dair arkadaşlar adamlar reddetti samimiyet olsa değiştirilerek kabul edilirdi. Ben hiçbirinizi anlamıyorum, bayramdan önce çıkmayacak genel seçimlerde de oy derdi yok kimsenin neden çıksın ki halk için ne zaman bedelli çıktı söyleyin ?

artık çıksa da çıkmasa da oy yok şuyu vukuundan beter oldu bedelliyi alsınlar ….

Bazı arkadaşlarımız ord. profesör oldukları için çok biliyorlar neymiş a partisi vermedi ondan reddedildi adamlar dalga geçmeye başladılar biri var diyor biri yok reddediyorlar sonra topluca artık karın tokluğuna çalışma dünyası değil biraz uyanın hakkımızı istiyoruz bizler için ne zaman çıkacak bedelli dağdakilere bile bir sürü imtiyaz tanınıyor bu milletin çocuklarına hiçbir şey yok araştırsınlar devlet çalışanı bir sürü askerlik bekleyen var neden polisler yapmıyor askerlik ? sorarım sizlere neden diğer memurlar yapıyor ? neden hep bürokratların çocukları gideceğinde çıkıyor bedelli bizde cumhurbaşkanımızın oğlunu mu bekleyelim 5 sene filan?

arkadaşlar, 25 yaş 15 bin olarak onanmıştır. 2015 mart veya nisanda çıkacaktır. Bilginize..

Kesin bilgi. Dayımın arkadaşı İsmet Yılmazın sağ koludur.

Öncelikle benim gibi bedelli bekleyen tüm arkadasların allah yar ve yardımcısı olsun.
Hepimizin ayrı ayrı gitmeme nedenleri var.Sonucta biz bu vatanın evlatlarıyız,bayrağımızın rengini nerden aldığını
uğruna ne canların sehit olduğunu,uğruna ne anaların yandığını,uğruna ne babaların yüreklerine kan akıttıklarını hepimiz biliyoruz ve bunların bilincindeyiz.
HERKES BİLSİN Kİ! TÜRK EVLADI VATANI,BAYRAĞI ve NAMUSU İÇİN YAŞAR.
Bugün vatanımızı tehdit eden bir unsur oluşsa su an konusanlardansa bedelli bekleyen evlatlar daha fazla savaşır.
Şuan savaşma nedenimiz yine Vatan(hepimiz iş sahibiyiz ve vatanımıza vergi verip yanımızdaki işçilerin ekmeklerini veriyoruz)
Bunları elimizden alarak napabilirsiniz.
Ve şunu çok iyi belirteyim ki, Sevilay hanım bunu belirtmişti aile birliği bozulacak evet aynen öyle
ve emin olun ki bu kadar insan özellikle bu psikolojide olan insanlar askeriyede bu psikolojiyle ya intihar eder ya birini vurur yada gitmemek için gitmeden kendine zarar verir.
Nedeni sizlersiniz bürokratlar?
biriniz çıkar evet torba yasada cıkacak
biriniz profesyonel ordu için cıkmalı
biriniz cıkar yas ve bedelini söyler
biriniz cıkar kesinlikle gündemimizde yok
biri sunar red edilir.
YETERRRR YETERRRR YETERRR
İnsanlar sizin ne kuklanız nede deneme tahtanız
YETERRRR YETERRRR YETERRR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.