Kategoriler
Haberler

Yavru vatanda bedelli askerlik çıktı

asker_1

KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ASAL (Asker Alma) Şubesi, KKTC vatandaşlarına yönelik bir bedelli askerlik duyurusu yayınladı.

Duyuru şöyle; “51. Dönem Bedelli Askerlik Yoklaması, 7 Temmuz 2014 tarihinde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Asker Alma Şube Müdürlüğünde 08:00-12:00 saatleri arasında yapılacaktır. Bedelli askerlik yapmak maksadıyla Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Asker Alma Şubesine başvuru yapanlar ve kendilerine bu yoklamaya katılmaları için çağrı pusulası tebliğ edilen / gönderilen yükümlüler, yoklamaya gelirken aşağıda belirtilen belgeleri beraberinde bulunduracaktır.

-KKTC kimlik kartı ve fotokopisi,

-KKTC doğum kayıt belgesinin aslı,

-Pasaport ve fotokopisi,

-Nüfus cüzdanı fotokopisi (çift uyruklular için ),

-Beş adet 2.5 x 3,2 cm. ebadında fotoğraf,

-Polis genel müdürlüğü muhaceret müdürlüğünden alacakları giriş – çıkış belgesi.

-Bankaya yatırılan döviz yatırma fişi ve makbuzu.

Radyo, televizyon ve yazılı basın yolu ile yapılan bu duyuru 59/2000 sayılı askerlik yasasının 25’inci maddesi gereğince, yükümlülere yazılı tebligat yapılmış gibi kabul edilecek ve duyuruya rağmen meşru bir özrü olmaksızın, duyuru yapılan tarih ve yerde hazır bulunmayanlar, yoklama kaçağı suçunu işleyecekleri için haklarında yasal işlem yapılacak ve bedelli / özel statüde askerlik hakkını kaybedeceklerdir.

Yükümlüler bu duyuru metnine ve konuyla ilgili daha fazla bilgiye www.mucahit.net internet adresinin ana sayfasından ulaşabileceklerdir. Önemle duyurulur”.

“Yavru vatanda bedelli askerlik çıktı” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.