Kategoriler
Duyumlar Haberler

Bedelli Askerlik Flaş Duyum

son duyumu okumak için tıklayın Önemli Bilgi: Duyumlar tarafımıza ulaşan mesaj ve bilgilerden derlenmektedir. Duyumların doğruluğu ya da yanlışlığından bedelli askerlik platformu sorumlu değildir. Konuyla ilgili duyumlarınızı info@bedelliaskerlik.biz ‘e iletebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Platformu Teşkilatı’nın Ankara’da dün yaptığı görüşmelerde edindiği iki önemli bilgi / duyum şu şekildedir.

Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL’e Milli Güvenlik Kurulu’nda sunulan raporun sürece ilişkin herhangi bir etkisi yoktur, tavsiye niteliğindedir. Diğer bir deyişle Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile son dönemde vuku bulan siyasi münazaranın tezahürü niteliğindedir. Sayın Seçilmiş Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sözünün arkasında duran dirayetli bir devlet adamıdır, bedelli askerlik konusunda farklı bir adıma izin vermesi ve gençleri mağdur etmesi düşünülemez.

Bu bilgiye ilaveten Bedelli Askerlik konusunda çalışmaları tamamlaması için ASAL’a (Asker Alma Daire Başkanlığı) talimat verilmiş 25 yaştan itibaren çeşitli bedellerle yapılan çalışmaların toparlanması istenmiştir. Yaş ve Bedel konusudaki karar Sayın Seçilmiş Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın takdirine bırakılacak olup, bedelli askerlik bedelinin 20.000 TL olması noktasında fikir birliğine varılmıştır. 25 yaş konusunda ise kamuoyundaki bedelli askerlik beklentisi ve bu yönde yapılan son anketlerde çıkan sonuçların dikkate alınacağı ifade edilmiştir.

“Bedelli Askerlik Flaş Duyum” için 7 yanıt

25 yas olsun talep çok olsun yeni yasa bedelli konsunda uzun süreli çözüm olmalı
bu yüzden 25 yas en mantıklısıdır

Yaş 25 olmalı kesinlikle. Diğer türlü mağdur olacak birçok kişi. Beklentiye tam anlamıyla ceva verilmeli. YAŞ 25 BEDEL 15

30 yaşındayım ama yaş 25 bedel 15 herkez için makuldur bundan hariç yorum yapan arkadaşlar bir fikirde birleşmenizi tavsiye ediyorum yoksa bir yere varılamaz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.