Kategoriler
Haberler

Bedelli askerlik seçim malzemesi haline geldi

Bedelli askerlik bekleyenler seçim malzemesi haline getirildi

Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ’ın dün bedelli askerlik konusunda yaptığı açıklamalar, bedelli askerlik bekleyen 5 milyon aile tarafından seçim malzemesi olarak algılandı. Seçim malzemesi haline geldiklerini belirten aileler yerel seçimlerde düştükleri hataya bir daha düşmeyeceklerini belirttiler.

İsmet YILMAZ’ın bedelli askerlik açıklamasını kamuoyu önemsemedi

2014 yılı başında “Nisan ayı başında bedelli askerlik konusu tekrar gündeme gelir” açıklamalarıyla kamuoyunda heyecan yaratan ancak aradan aylar geçmesine rağmen bu yönde adım atılması yönünde çalışma başlatmayan Sayın Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ’ın açıklamalarına kamuoyu nezdinde fazla önem verilmedi.

Samimi iseler Cumhurbaşkanlığı seçimini beklemezler

Bedelli askerlik bekleyen birçok genç ise eğer samimi iseler bedelli askerlik çıkarmak için Cumhurbaşkanlığı seçimlerini beklemezler, bize bayramı zehir ettiler, yazı da zehir etmezler diye sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Bedelli Askerlik Platformu: “Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında bedelli askerlik çıkacağına inanmıyoruz”

Cumhurbaşkanlığı seçimi bizler için son tarih, bu tarih sonrasında bedelli askerlik konusunda adım atılacağına inanmıyoruz. 10 Ağustos Pazar gününe kadar bedelli askerlik düzenlemesi meclisten geçmezse 803 bin genç kendi halinde açık hava hapishanesinde daha yıllarca yaşamaya bırakılacak. Sayın Yılmaz sözlerinde samimiyse buyursun bedelli askerliği bu hafta meclis gündemine getirsin.

Yerel seçim öncesinde de aynısı oldu

Yerel seçime iki hafta kala bedelli askerliğin gündeme getirildiğini belirten Bedelli Askerlik Platformu, bu yolla bedelli askerlik bekleyen 5 milyon ailenin oylarının yönlendirilmeye çalışıldığını; yerel seçim sonrası tamamen rafa kalkan bedelli askerlik söyleminin Cumhurbaşkanlığı seçiminin hemen öncesinde tekrar ısıtıldığının altını çizdi

“Bedelli askerlik seçim malzemesi haline geldi” için 5 yanıt

Bakan beyin bikaç gün önce söylediği “çalışma yok” açiklamaları ile bugünkü açıklamaları bariz birşekilde çatışmaktadır. Böylece ciddi bir oy endişesinde olunduğu belli. Hakkımız olan bedelli askerlikten faydalanabilecek olup olmamamızın vereceğimiz oya endeksli olması çok talihsiz bir durum. Türkiye Cumhuriyeti’nin üreten çalışan vergisini veren insanları olarak bu şekilde seçim malzemesi muamelesi görmek istemiyoruz. Mesul devlet büyüklerimiz Allah rızası için bizim bu yaramizin merhemini versinler.

bence tepkimizi sandikta acikca göstelerim geçersiz oy kulanalim pusulaya bedelli yok oy yok yazalim

arkadaş kafanız mı iyi sizin? madem bizi sağılmalık inek olarak görüyor bu hükümet cevabını asıl geçerli oy atarak onları şaşırtarak vermeliyiz. yani hükümet karşıtı olarak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.