Kategoriler
Duyumlar Haberler

Bedelli Askerlik Son Duyum 21 Ağustos 2014

son duyumu okumak için tıklayın Önemli Bilgi: Duyumlar tarafımıza ulaşan mesaj ve bilgilerden derlenmektedir. Duyumların doğruluğu ya da yanlışlığından bedelli askerlik platformu sorumlu değildir. Konuyla ilgili duyumlarınızı info@bedelliaskerlik.biz ‘e iletebilirsiniz.

Bedelli Askerlik konusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Urla istirahati sırasında ele alındı ve masaya 3 farklı seçenek kondu. 28 Ağustos’tan sonra TBMM’nin çalışmaya başlaması ile birlikte, yeni Torba Yasa’da bedelli askerlik konusunun gündeme getirilmesine karar verildi. Olağanüstü bir gelişme olmazsa Torba Yasa’da bedelli askerliğin yer alacağı düşünülüyor.

yasvebedel-w640-h480

“Bedelli Askerlik Son Duyum 21 Ağustos 2014” için 18 yanıt

Arkadaşlar bir önceki bedellide en az 150 millet vekili, bakan ve gazeteciye mail attım, ama 5 günle yaşım tutmadığı için yararlanamadim, şimdi 31 yaşındayım benim tuzum kuru ama bu duygunun nasıl olduğunu bildiğim için yaşı genç arkadaşlarım için mail ler atmaya devam ediyorum, hep birlikte bu çalışmaları devam ettirirsek inşallah 25 yaş ve 15000 tl elde edebiliriz. Gündem sicakkken her aklımiza geldikçe mail atalım…

arkadaşlar duyumlar geliyor iyi hoş ama ismet yılmazın açıklamasından sonra sanki çok boşlandı gibi geldi bana eskisi kadar sık twiterda tag çalışması yapılmıyor bence şimdi karar aşaması daha fazla bastırmak lazım yaş ve bedel için

25 yas istiyoruz herkesi mutlu edecek olay bedellinin 25 yas ve üzeri olmasıdır.
25 yas dışında bir çözüm olacagına inanmıyoruz.

Dr Özgür bey, twitter’ı çok boşladık. Rehavete kapılmayalım. Esas şimdi yüklenmeliyiz. TT çalışması veya başka bişeyler devam edelim gene.

Bastırmak için tam zamanı yaş düşürülmeli yoksa birsürü insan mağdur olacak, baştan savma bedelli değil kapsamlı sorunlara çözüm olacak bir bedelli istiyoruz. Hükümetin yaptığı tek hesap var o da elde eilecek gelir ne olur.

Ben öğretmenim. 27 yaşındayım. 2014 eylül celp döneminde sevke tabiyim. Görev yerlerim belli oldu. Bedelli çıkacak haberlerini duyunca bende bu haktan yararlanmak istiyorum. Sevkimi erteletebilir miyim yada gitmeyip bedelliyi beklersem ne olur? Bilgilendirirseniz çok sevinirim…

Özgür hocam bu sıralar daha fazla çalışma ve baskı yapılması lazım. Bu konu üzerine düşersen sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Yaş 25 Bedel 15.

2014 kasımda celbim var ne zaman çıkacak arkadaş bu bedelli?.. Kapsamı kadar çıkış zamanı da önemli ne zaman çıkacak onu öğrenin. Celbi gelenler yararlanacak mı nasıl olacak?..

ben bimere yazdım, cumhurbaşkanlığına yazdım. her önüme gelen yetkiliye söyler oldum walla. inşAllah çıkarda hemen yaparız kurtuluruz…. 25yaşından gün almaya başlıyanlardan başladımı tmmdr

Arkadaslar, az once milliyet in internet sitesinde okudugum bir haber bu, kopyala yapistir ile size aktariyorum “CUMHURBASKANLIGINDAN SAVUNMA REFORMU RAPORU” baslikli yazidan alintidir;Zorunlu ve profesyonel askerlik sisteminin bugünün şartlarına ve ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlandığı ve uygulamada değişiklik yapılmasının gereğine işaret edilen raporda, “Bu çerçevede, ülkemizin insan kaynağı ve ekonomik imkanlarının elverdiği oranda, azami ölçüde profesyonel askerliğe geçmek bir hedef olarak belirlenmelidir” denildi.Raporda, bedelli askerlikle ilgili, “Yurt dışında çalışan vatandaşlarımızın yabancı ülkelerdeki hak ve kazanımlarının korunmasını amaçlayan dövizli askerlik uygulamasına devam edilmesi, bununla birlikte bedelli askerlik uygulamasına son verilmesi” yönünde görüş bildirildi. Site yoneticilerine sormak istiyorum bunun anlami nedir sizce? Bekledigimizden farkli seyler mi gelisiyor?

Denizli rumuzlu kardeşim ben araştırıyorum. Pazartesi askerlik şubesine gideceğim bilgi alırsam haber ederim bu sayfadan. İletişime geçmek istersen(0546 247 94 63)

Sadık bey bende aynı durumdayım..yaş tutuyor benim fazlasıyla.. agustosa tabiydim..yerim belliydi..zaten gitmeyecektim öğretmenlik çıkmadı cunku.. şimdi de gitmeyecegim.. en fazla okula yazı yazarlar tebliğ edin sevk evrakını almak için gelmeli diye.. siz de tebliğ alırsınız yine gitmezsiniz bedelliyi bekliyorsanız..500 tl filan cezası olur eger bedelli çıkmazsa..çıkarsa zaten onlar da siliniyor..

metin hocam teşekkür ederim. bende gitmeyeceğim. sevk evrakını da almayacağım. bedelli çıkarsa yararlanırız, çıkmazsa gideriz ne yapalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.