Kategoriler
Duyumlar Haberler Son Dakika

Bedelli Askerlik Yeni Duyum 25.08.2014

son duyumu okumak için tıklayın Önemli Bilgi: Duyumlar tarafımıza ulaşan mesaj ve bilgilerden derlenmektedir. Duyumların doğruluğu ya da yanlışlığından bedelli askerlik platformu sorumlu değildir. Konuyla ilgili duyumlarınızı info@bedelliaskerlik.biz ‘e iletebilirsiniz.

AK Parti’nin olağanüstü seçimli Kurultay’ı öncesinde Bedelli Askerlik Kulisleri hızlandı. Bedelli Askerlik bekleyen bir AK Parti Üyesi’nden aldığımız bilgiye göre AK Parti bünyesinde yer alan pek çok kademe üyesi, delege, Bakan ve Milletvekili Danışmanları AK Parti Kurultayı sonrasında Bedelli Askerlik konusunun da torba yasaya girmesi için kulis faaliyeti yönetiyor. Konuya AK Parti Kurmayları bakarken esas talimatın Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’dan geleceği ve bu adımın Sayın Cumhurbaşkanı’nın gençleri siyasete dahil etme çabasının ilk adımı olacağı ifade ediliyor.

“Bedelli Askerlik Yeni Duyum 25.08.2014” için 32 yanıt

Hadi İnşallah bekleye bekleye bir hal olduk artık ,
bu arada bende bir duyum aldım herhalde bir gün çıkacakmış 🙂

Eylül celp dönemimde sevke tabiyim. Askerlik yerim belli oldu ama gitmeyeceğim. Benim gibi eylül celbine tabi olupda gitmeyecek arkadaşlar var mı acaba?

Kardeş bende kasım celbine tabiyim ekim ayının sonunda askerlik yerlerimiz belli olacak yerleri belli olupta teslim olmayanlar bedelliden yararlanabiliyor mu?

Ben de eylül grubuyum.yerim belli.yas konusunda da para miktarında da bana uyuyor bedelli.ama hala kararsıZım

Hasan hocam sen ne yapacaksın gidecek misin? Serhan hocam sevk yeriniz beli olsun olmasın teslim olmadıktan sonra bedelli askerlikten yararlanabilirsiniz. Fiililen askerliğe başlamadığımız için sıkıntı olmuyor. Ben araştırdım memuriyetten ilişik de kesilmesi kanunen yasaklanmış. Benim 3 yaşında bir oğlum var eşimde 4 aylık hamile bu nedenle bedelliyi bekleyeceğim… Bedelli cıkmazsa mecburen gideceğiz zaten..

Bende aynı durumdayım kardeşim. Kamu da görevliyim.2 yaşında kızım bir sürü borcum var. 30.09.2014 e kadar askerlik yönünden bi sakıncam yok ancak bu süre sonunda işlem yaptırmazsam bakaya durumuna düşüyormuşum kurumuma yazı yazıp ilişiğimin kesilerek askerlik şubesine yönlendirilmem isteniyormuş.

Lütfü hocam kuruma yazı gönderilerek ilişik kesmek kanunen yasaklandı. İlişik kesemezler.

Ben de kısa dönem olarak gideceğim. Eylül grubuyum. Öğretmenim. Ama bedelli kafamı karıştırdı açıkcası. Gidersem aşağı yukarı 18bin tl kaybım oluyor. Bedelli 20 bin diye konuşuluyor. Çok kararsızım. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah. Yaş25 bedel 15 olsa çok güzel olur ama. Yola böyle çıkılmıştı. Herkes de buna destek vermeli bence.

Boş duyumlarla uğraşmayınız… Bazıları kalkıyor neymiş 25 yaş 15 bin tl (!) Siz aklınızı ekmek peynirle mi oynadınız? Bedelli çıkarsa yaş 30 ve üzeri en az ücret 20 bin tl olur… Devlet on son bedelli yasasında 30 yaş 30 bin tl yaptı şimdi kalkıp yaşı 25 ücreti de 15 bin yaparlar mı hiç. Sadece en son bedelli de fiyat yüksek görüldü onu düşürmeye çalışırlar.. Devletin paraya ihtiyacı yok şimdilik sadece bu bedelli lafından kurtulmak için bedelli yasasını çıkarırlar…

Ben de eylül grubunda askerim. Gelecek hafta işimden ayrılacağım. Bu duyumlardan sonra bedelli haberleri ile kafası karışan eylül grubu askerleri diye grup kurmak lazım 🙂 Napıcaksınız gerçekten?

Beyler herkes askere gidiyor da sizin ayricaliginiz nedir??? Niye hiçbiriniz askerlik kisalsin da herkese faydalı olsun demiyorsunuz, niye sadece kendinizi düşünüyorsunuz???
Birkere de askerlik süresi çok uzun, kısalsın herkese faydalı olsun diye uğraşın,
Aylesinden, evinden, işinden bir yıl uzak kalanların suçu ne? Vatan hizmeti değilmi bu???

okusaydın kardeşim ozaman verdiğin cevaba bak ben 4 senemi ailemi görmeden geçirdim okul okuycam diye benim suçum neydi o zaman !!!! asıl haksızlığı kısa dönem askerlik süresini kısaltmayarak yaptılar.normal askerlik 3 ay geriye çekildi kısa döneme herhangi bir gün indirimi kullanılmadı . bedelli şart 25 yaş 15,000 tl destekliyorum

fazla değil azıcık akıl fikir ya. ya kardeşim sana askerlik kısalmasın diyen mi var bizim faydalanacağımız bu hak senin hakkını mı gaspediyor yoo peki senin bu derdin ne burdakiler senden daha az adam değil merak etme yalnız yaşlı anası babasına yada eşine bakacak kimsesi olmayanlar var bunlar nasıl gitsin askere bana bundan bahsetsen biraz

işini kurmuşlar için, annesine, babasına, kardeşine bakanlar için .vs bedelli çıkması lazım…
yaş 25 istiyoruz inşallah çıkıcak

Kesinlikle 25 yas hayir once bir okuyun ya da calisin hayata atilmasini ogrenin ben 29 yasindayim anam agliyor resmen

ticaretle uğraşıyoruz devlete vergimizi ödüyoruz yaş 25 çıksın lütfen…

Eğer yaş 27 çıkarsa çalışanlar için devlete vergi verenler için iş yeri sahipleri için yaş 25 olsun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.