Kategoriler
Haberler

Bedelli askerlik yine manşetlerde

Bedelli askerlik yine manşetlerde

20140802-114236-42156351.jpg

“Bedelli askerlik yine manşetlerde” için 7 yanıt

Bizler seçimden önce istiyoruz sonra değil. Eğer buna birileri engel oluyorsa sayın başbakan gereğini yapmalı. Bakın insanlar 1 yıldır dil döküyor yazık bu insanlara. Seçimden önce çıkarın da millet yaz bitmeden gbt korkusu olmadan memleketlerine gidip akrabalarıyla hasret gidersin, ailesini alsın tatile çıksın. Çok mu şey istedi bu gençler!

Yine secimden sonra laflari basladi gecen yetel secimlerde de secimden sonra demislerdi bu defa ise genel secimlere kalir bence o zamanda secimlerden sonra olur bu is cunku bunlarin derdi sadece secim 803 bini dusunen yok secimlerden sonraya kadar bu kafar aile ne yapacak bu gbt sorunuyla umurlarinda bile degil nasil olsa 803 bin koyun onlari takip ediyor ve mahkumlar ya acik cezaevinde garibanlar hadi bakalim 803 bin oylar hayirli yere olsunda en azinda tepkimizi gosterelim nasil olsa bizi dusunen yok

Bana hiç samimi gibi gelmedi bu açıklama, inanmamızı istiyorlarsa seçim öncesi çıkarsınlar yoksa bu genel seçimlere kadar böyle bir kısır döngüye girecek. Her seçim öncesi aynı terane, önce umut bağlıyorlar sonra da gündemimizde yok. Ne diyeyim başka Allah’a havale ettim ben bunları. Başlarına gelmedikçe anlayamazlar bizim durumumuzu.

mademi ki seçim sonrasını işaret ediyorlar, somut adım olarak çalışmaları başlatsınlar, seçim sonrasında da gerekli açıklamaları yapsınlar ki inandırıcılığı olsun, bakanın bedelli konusundaki son açıklaması önceki açıklamalarına ters düşer durumda, bu durum ise bedelli bekleyen insanların beklentilerini istismara yol açmasını neden olmaktadır!++++

Ismet Yilmaz su memlekette Milli Savunma Bakani olabilmek icin hic bir kabiliyet ve calisma gerekmediginin kanitidir. Calisma yok, calisma yok… Yap kardesim o zaman, isin ne? Bakan olmus ama bos adam vesselam.

Oy kullandığım tüm seçimlerde oyumu Erdoğan’a verdim ama artık AKP’nin mevcut durumumuzla ilgili çirkin açıklamaları ve çocuk kandırır tutumları çizmeyi aştı. Eğer açıklandığı gibi 800.000 kaçak varsa eminim ki en az 400.000’i bu siteyi takip ediyor. CB seçimlerinde kaybedilecek bir şey yok, 100.000 kişi bile oy pusulasına “bedelli yok, oy yok” tarzında mesaj yazsa 2015 seçimlerine iyi bir mesaj olur. Aksi taktirde seçim sonrası yine “gündemimizde yok” açıklamalarını takip edip, 2015 seçimi öncesi 2-3 hafta “gerekirse ihtiyaçlar değerlendirilir, seçimden sonra yasa çıkarılır” açıklamalarını çok okuruz.

Kaldı ki kaçakların GBT’ye eklenmesi çok da eskiye dayanan bir uygulama değil. Bu konuyla ilgili sağlam bir dava açabilen olsa, sonucunun müsbet olacağını düşünüyorum çünkü doğrudan seyahat özgürlüğünü etkileyen bir kısıtlamaya yol açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.