Gaziantepli bir hekimin kaleminden saklanan gerçekler

Adımı belirtmeden sizin aracılığınızla bir şeyler bahsetmek istedim size. Bunu diğer arkadaşlar da biliyordur belki…

Gaziantep’te yoğun bir Suriyeli toplamı var. Tüm Antepliler yaka silkmiş vaziyette. Belediye başkanı Suriyelileri çadır kampına gönderecekti, fakat izin verilmemiş. Şehirde kargaşa mevcut, trafik güvenlik hepsi karmaşık.

Hastanelerde Türk vatandaşından çok Suriyeli var, servislerin yarısı yoğun bakımların yarısı onlarla dolu. Bir de devlet Suriyelilerin her türlü ameliyat, ilaç, yatış masraflarını “sözde” kendi ödüyor! Fakat tüm maliyetleri hastanelerin cebinden yani bizim döner sermayemizden, kısacası bizim cebimizden çıkıyor.

Organ nakli bile yapılıyordu, fakat adamlar Suriye’den sırf bedava nakil için bize gelmeye başlayınca devlet bunu sözde ödememeye başladı. Adamlar acil müdahaleleri geçtik artık estetik, boy kısalığı ve keyfi nedenlerle bize başvurmaya başladı.

Tamam vicdan merhamet diyoruz fakat adamlar hiç durmuyor. Kadın doğumcu bir arkadaşım geçen hafta bir gün 70 hasta bakmış, 60’ı Suriyeli. Adamlar iç savaşta cayır cayır doğum yapıyor ve hiçbir ücret ödemeden tüm sağlık giderleri bizim cebimizden karşılanıyor.

Kısacası buraları görmeniz lazım. Suriye’nin tüm iç savaş yükünü Suriye’ye komşu şehirlerimiz ve dolaylı yoldan Türkiye çekiyor. Hani hiçbir şeyin değişmeyeceğini biliyorum ama belki paylaşırsanız belki bir iki kişi okur da belki bilgi sahibi olur.

Kendinize iyi bakın

İLGİNİZ ÇEKEBİLİR OKUMAYA BURADAN DEVAM EDİN!

zam

16 comments

 1. Bu yazılanların doğruluğuna inanırım. Devletimiz onlar için her türlü fedakarlığı yapıyor ama kendi vatandaşımıza onlar kadar yardımcı olmuyor. Devlet diyorki işsizsen bile gss primi ödeyeceksin! Çalışmıyor olman bahane değil anne ve babanın maaşı senin gelirindir onu baz alır seni gss ile borçlandırırım diyor. Ev size ait ama hanede kimsenin işi yok yine de alt düzeyden prim ödeyeceksin diyorlar, nasıl ödenecek o para, her gün bir eşya mı satılacak? Sağlıkta devrim bu mudur? Bizler gss ödemek zorunda kalırken mülteciler her türlü sağlık hizmetinden faydalanıyor. Devletin tüm işsiz vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmetini sunması lazım. Bu gss denilen mağdur edici uygulama liseden yeni mezun olmuş genç erkekten tutun, işten çıkalı 3 ay olmuş erkek vatandaşlara, eşinden ayrılmış bayanlara, babasının prim borcu olan genç kızlara kadar uzanıyor… Özgür Bey bu konuya da değinmenizi istiyorum.

 2. Benim halam da islahiye de çadırkentte güvenlik görevlisi olarak çalışıyor.Anlattıklarına göre sivilce için bile geliyorlarmis elzem vakalar bitti sivilceler kaldı

 3. katılıyorum bizden cok onlara hizmet veriyorsunuz fatma şahin hanfendi bir ara söz verdıgınız gibi suriyelierigüzel memleketimiz gaziantepten gönderme zamanının geldıgını düşünuyorum hiç olmazsa yavaştan bir şekilde toplamaya başlasanız diyoruz ilk yılınızda sözlerinızı tutmanız temenisıyle

 4. Yanlış ve yanlı bilgi ile dolu bir yazı. Sayın site yöneticisi zahmet edip herhangi bir hastanenin herhangi bir servisini gezen herkes durumun bu olmadığını görür. Tüm hastanelerde gerek başvuru gerekse yatış oranı suriyeliler için % 2 dolayındadır. Çok basit bir şekilde herhangi bir hastanenin herhangi bir servis sekretaryası aracılığı ile bilgisayar ortamında bu sorgulamayı yapabilirsiniz.

  • tüm hastaneler deyip işin içinden sıyrılmayın ahmet bey isim verin mesela… ben vereyim mkü üniv. hastanenin büyük bir bölümünü sadece suriyelilerin kullanması için ayırmış normal vatandaş içeri giremiyor bile. hata yatışı geekli hastaları yer yok diye taburcu edip elini kolunu sallayarak gelen suriyeli hastaya yatış veriyorlar… anlayacağın hariçten gazel okumayın… suriyelilerden dem vuran herkes bu vatanı sizden daha çok sevdiyine inanabilirsiniz… saygılarımla…

  • sayın ahmet bey 1,5 milyon nüfuslu kente 300bin kişi gelip ki bunların çoğu yorgun ,beslenememiş,yaralı vb.lerde var.%20si artık GAZİANTEP’in suriyeli.nasıl %2 başvuru oluyor.önce sayılar gelir doğruya ulaşmak için.o söylediğiniz ancak özel hastane verisi olabilir.
   aynı zamanda,malesef örtülü ödenekten gösterilen kişiler için kayıt açılmıyor olabilir.

  • Bu suriyeliler neden onlar için yapılan kamplarda kalmadı ,memleketin heryerine dağılıp dileniyor, sokaklarda yatıyorlar ,k,neden yaşama koşulları oluşturulmadı ,sonuçta burası onların ülkesi değil ,ben de bir sürüşey duydum ,burası yan gelip yatma yeri değildir!?, ülkelerine dönmeden bekledikleri yer …her türlü sınır a yakın kamplarında ikamet etmeliydiler.. Zaten bizim vergilerimiz vb kesintilerle onlara yeteri olanaklar. Sağlanamadı mı? Sağlanmadı m?
   , bunlar saldım çayıra vaziyetinde fütursuzca ortalarda mı gezecekler…

  • Ahmet bey bilmeden kafadan yazıyorsunuz. ne %2’si bıktık bu mültecilerden. En az %60-70, özellikle doğum hastanesine gidip bir bakın. yalancılık etmeyin.

 5. Bende sağlık calışanıyım yoğunluk konusunda haklı olabilir ama biz insan hakları bildirgesine imza atmış bir ulkeyiz bu mültecilere ev sahipliği yapmamız biraz zorunlu ayrıca bunlara yapilan en küçük bir sağlık masrafı da an ve an merkezde toplanıp birleşmiş milletler mülteci komiserliğine fatura ediliyor alınan paralar ise işidemi gidiyor ne yapılıyor o nokta da bilemem ama bu insanların. Bir sucu ve günahı yok hep bu tarz kışkırtmaları ve provakasyonlar ve forumlarda servis ediliyor amaç savaşa çekmek

  • suçu günahı yok değil. var. savaş mağduru olmayanlar da bedava diye gelip burda doğuruyor. sırf estetik olmak için savaştan kaçtım geldim diye yalan söyleyenlere bizzat şahit oldum. bilmeden sallamayın

 6. Gerçekten inanıyoruım
  İstanbul da özel ahstnedeyim Suriyeli hastalar epey var

 7. en azından gönderdiğimiz öğretmen ve doktorları öldürmüyorlar

  • Dün Gaziantepte Bir Ev Sahibini Evimden Çıkın Dedi Diye Öldürmüşler. Yakında Seni Beni Başkasınıda Öldürmeye Yeltenirlerse O Zaman Böyle Sandalyene Oturup Klavyenden Bir Şeyler İma Edersin Yine Değilmi Çağrı…. Gönderilen Öğretmeni Doktoru Vatandaşlarmı Öldürdü Teröristlermi. Ama En Büyük Teröristlik Yukarıda Yazdığın İmalardır. Her Ne kadar Seninle Aynı Mavi Renkli Kimlik Kartını Taşısada Her Zaman Kendi Vatandaşına İkinci Sınıf İnsan ve Hatta Terörist Muamelesi Yapılıyor. Ama Vergi Veriyoruz Askerlik Yapıyoruz. Faturalarımız Ödüyoruz Hala At Gözlüklüler Görmüyorsa Ne yapalım…… Suriyelilerin Senin Gibileri Tatmin Etmek İçin Daha Ne Yapması lazım.

 8. Gercekten bunu yazan bır doktorsa yazıklar olsun oncelıklı gorevı ınsan hayatı kurtarmak olan hippokrat yenımı etmıs bır zatın idolojı kokan para kokan , ayrımcılık, kın kokan bır yazısında dolayı kınıyorummm bu topraklardan su an yaşıyorsan çanakkalede ölen binlerce araba suriyliye de borcluyuz……. önemli olan adam olabilmek

 9. Dr.Yüksel Mesut Kaplan

  bu yazı hiç hoşuma gitmedi, biz hekimler faşist diktatörlüklerde ,savaşlarda halktan yanında insanlıktan yana tavır alırız.
  kadın dogumcu 70 hasta bakmış 60 ı surıyeli diyen sn meslektaşıma yunuslarla ilgili bir çalışmayı hatırlatmak istiyorum. üreme fonksiyonu dışında zevk için cinsellik yaşayan yunuslar insana en yakın hayvanlar olarak bilinir ve stres şartlarında cinselliklerinde artma olduguna dair bilimsel yayınlar vardır.

  adamlar yogun savaş yaşıyorlar, insanlık resmen ayaklar altına alındı savaş hukuku diye bir şeye BM bile duyarsız kaldı kafa kesmeler koparmalar işgenceler ve bu insanlar ülkelerinin dısında kendilerine yakın ama farklı bir kültürde yaşamaya zorlandılar . kadınları fuhuş sektorunde ,kendileri dilenci ucuz işgucu olarak kullanılıyorlar ve onurları resmen çiğneniyor ve herkes bir seyler söylüyor. ben bir doktora böyle dusunmeyı yakıştıramıyorum

  • Değerli DR. Yüksel size kesinlikle her sözünüze katılıyorum siz ve sisin gibi hekimler zaten çok azınlıkta bunların ülkelerini karıştıran emperyalist güçlerin taşeronlarına tepki gösteremeyip bundan etkilenen insanlara tepki gösteriyorlar ayrıca dil. din ırk farkı gözetmeksizin insanlığa hizmet edeceğim andı nerelerde soruyorum arkadaşlara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.