Kategoriler
Haberler

İsmet Yılmaz bedelli askerlik sinyali mi verdi?

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yeni bir bedelli askerlik değerlendirilebilir sözleri sorulan İsmet Yılmaz şunları söyledi:

“Sayın başbakanımızın bu sözüne ne bir kelime ekleyecek, ne de bir kelime çıkaracak durumum var. Sayın Başbakanım şunu söyledi. Yeni bir seçim yapılıyor. Seçimden sonra Cumhurbaşkanımız seçilecek. Cumhurbaşkanı aynı zamanda Silahlı Kuvvetlerin de Başkomutanı durumunda. Dolayısıyla başkomutan da şunu söyledi. ‘Biz yeni dönemde milletin taleplerine bakar, inceler değerlendiririz. Ve bu doğrultıda bir bedelliye ihtiyaç var mı yok mu değerlendiririz. Onun üzerine ihtiyaç varsa böyle bir düzenleme yapılır. İhtiyaç yoksa bir düzenleme yapılmaz. Biz de inşallah yeni Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra bu yolda yapılacak bir değerlendirme çalışmasının sonucunu bekliyoruz.”

“İsmet Yılmaz bedelli askerlik sinyali mi verdi?” için 5 yanıt

Arkadaşlar seçim öncesi yem atıyorlar gibime geliyor hemen inanmamak lazım. Yerel seçimler öncesi ve sonrasını da gördük. “Nisanda bir torba yasa da getireceğiz…” lafını da biliyoruz ağustos geldi daha hala torba yasa geçmedi. Aileleri ile birlikte 3-4 milyonu bulan bir kesimi umutlandırıp durmayın net olun artık. Bu yasayı ya seçim öncesi çıkartın ya da hiç çıkartmayın. Ben seçmenim, vatandaşım, bu ülkenin gelecek vaat eden genciyim bir dediğim iki olmamalı!

Şu an itibari ile aylık kazancı 10000 tl üzerinde bir iş imkanı yakaladım ve askerlik engeli yüzünden olmuyor. Bu iş olursa kız arkadaşımla evlenicem kendi hayatımı kuracağım hatta hayatım kurtulacak. Bilgisayar mühendisiyim üzerine pilotluk eğitimi aldım bir yandan da çalıştım. Geleceğe dair bütün planlarımı emeklerimi bırakmak zorundayım. Yıllardır okuyorum tam emeğimin karşılığını alacakken askere gidiyorum. Bütün iş çevremden uzakta en az 6 ay geçiricem. Ben buraya içimi döktüm üzerine son cümleyi siz yazarsınız. Allaha emanet olun. Hakkımızda hayırlısı..

Secim geliyor.hep ayni hikaye.secimden sonra kesinlikle gundemimizde yok diyorlar.inanmayalim.tepkimizi koyalim.

Herkesin kendi duzeni var ilk bedellide de profosyonel ordu dendi. Sayı az olunca vazgeçildi. Makul yaş ve makul bir ucretle bu işten ülkemiz gencimiz ailelerimiz karlı çıkar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.