Kategoriler
Haberler Manşet

Ebola paniği, uçuşu iptal ettirdi

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul’dan Kayseri’ye gidecek uçağında Fildişi Sahili’nden gelen Sangare Nodhon isimli yolcunun ateşinin yükselmesi, yine Ebola paniğine neden oldu. Nodhon, donanımlı ambulans gecikince başka bir sağlık aracıyla hastaneye sevk edildi.

THY’nin Atatürk Havalmanı’ndan İstanbul-Kayseri seferini yapacak olan uçağı, yolculardan birinin ateşinin yükselmesi üzerine taksi yolundan geri döndü. Yolcular uçaktan indirilerek salona alınırken, Ebola virüsü şüphesi gösteren Sangare Nodhon isimli yolcu, kaptan pilot tarafından verilen bilgi üzerine uçağa gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yanaşan ilk yardım ambu-lifte alındı. Ancak ulusal medical kurtarma ekibine ait ambulansın uçak altına gelmesi 2 saati bulduğu için hasta yolcu bu süre içinde lift içinde bekletildi. Ambulans ile gelen sağlık ekibi, maskelerini ve tulumlarını giydikten sonra lifte geçerek donanımlı ve körüklü sedyeye yerleştirdikleri hastayı alarak Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

Saat 12.20’de havalanması gereken Boeing 737-800 tipi, ‘Bitlis’ uçağının yaşanan olay nedeniyle ilaçlanacağı öğrenildi. Öte yandan uçaktan indirilen Kayseri yolcuları için de başka uçak tahsis edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.