Kategoriler
seo

Hastane tamam, sıra hastaneye ulaşım yolunda

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2011 yılında yapımına başlanan 350 yataklı hastane hizmete açıldı. 60 milyon liraya mal olan Tek kişilik odalarda, televizyon, buzdolabı, tuvalet ve banyosu bulunan hastanenin ulaşımını sağlayan yolun ise bir an önce yapılması istendi.

Ereğli’de 2011 yılında başlanan 350 yataklı Ereğli devlet hastanesi hasta kabulüne başladı. Geçtiğimiz hafta içerisinden itibaren taşınmaya başlayan hastanede ilk gün hasta yoğunluğu yaşandı. Kurulumundan itibaren 250 bin hastaya hizmet verecek olan hastanenin tek sorununun ise yapılmayı bekleyen yol sorunu olduğu ifade edildi.

Hastanenin açılmasıyla birlikte Belediye Meclis üyeleri ile birlikte hastaneyi gezen Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Hastane yöneticisi Operatör Doktor Muharrem Erdem’den bilgi aldı. Hastanede hastaları da ziyaret edilirken, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yol sorununun halledileceğini söyledi.

Yeni hastanenin eski hastanenin taşınması ile birlikte hizmet verdiğini ifade eden Hastane yöneticisi Muharrem Erdem, yeniliklere de devam edileceğini kaydetti. Erdem konuşmasında “Hizmetlerimiz sanki eski binamızdaymışız gibi devam ediyor. Burada 350 yatakla hizmet vereceğiz. 350 yatağın 59’u yoğun bakımda, 25’i acildeki müşahede odamızda var. Tüm odalarımızda tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı mevcut. 111 tane tek, 91 tanede çift kişilik odamız var. Tıbbi teknoloji ve mefruşatını da yeniledik. Tıbbi cihazlarımız eski hastanede her gün yenileniyordu. Burada da üzerine daha ilaveler yapıldı. En son iki hekimimiz göreve başladı. Birisi kadın doğumcu, diğeri kardiyoloji uzmanı. Pratisyen hekimlerde görevlerine başladılar. Hekim takviyesi de devam etmekte. Teknolojik yatırımlarımız devam edecek. Günün koşulları neyi gerektiriyorsa tıbbi yatırım açısından hepside burada gerçekleştirilecek. Burada Ereğli ve Alaplı olarak 220 bin nüfusa hitap ediyoruz. Ama biz Kozlu, Akçakoca, Düzce ve Zonguldak’tan da hasta bekliyoruz. İnşaat olarak maliyet 50 milyon TL’ye yaklaştı, tıbbi cihaz olarak ta içerisine yaklaşık bir 10 milyon TL harcama gerçekleşti. Hastanenin toplam maliyeti 59-60 milyon TL civarında.” dedi.

YOLA GEÇİCİ ÇÖZÜM

Yeni hastaneye ulaşımı sağlayacak olan yolun bir kısmına belediye tarafından asfaltlama çalışması yapılırken, bir kısmı ise stabilize olarak kaldı. Hastaneye ulaşmak isteyen hasta ve ambulanslar TOKİ toplu konutlarından dolaşmak zorunda kalırken, araçlar ve ambulansların hastane dönüşünde ana yola girişte büyük sıkıntı yaşadıkları objektiflere yansıdı. Hastaneye ulaşımı sağlayan yolların bir an önce yapılması istenirken, Ereğli Belediyesi ise geçici bağlantı yolları ile ulaşım sorununu çözmeye çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.