Kategoriler
seo

Son Dakika… Sosyal Medyada tepki çığ gibi büyüyor!

5 Eylül 2014 CUMA 

BASINA VE KAMUOYUNA

Bedelli Askerlik bekleyen yüz binlerce arkadaşımızla beraber “belki bedelli askerlik konusunda bir soru sorulur diye” Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun TRT ÖZEL Yayını’nı baştan sona heyecanla izledik.

Program bitmesine yakın gazetecilerden biri tam bedelli askerlik konusunda Başbakanımıza soru soracakken; bu sorunun yarıda kesilmesini ve programın aniden sonlandırılmasını hayretle izledik ve duyduklarımıza inanamadık.

Yüz binlerce genci ve onların milyonları aşan ailesini böylesine ilgilendiren bir konuda Sayın Nasuhi GÜNGÖR’ün “bedelli askerlik sorusunu” yarıda kesmesini ve programı sonlandırmasını eshefle kınıyoruz.

BEDELLİ ASKERLİK DERNEĞİ

“Son Dakika… Sosyal Medyada tepki çığ gibi büyüyor!” için 12 yanıt

Bedelli askerlik konusunun hükümet tarafından seçim malzemesi yapıldığını düşünüyorum artık. Seçimler biteli 1 ay oldu halen tek bir somut adım yok. Seçim zamanıda demiştim yine diyorum BEDELLİ YOKSA OYDA YOK!…

TRT gibi bir kanalda bu sorunun sorulmaması doğal, zaten sorulacağına da ihtimal vermiyordum.

Artık bizler de beklemekten sıkıldık, sayın msb bakanı yakında çıkar diye açıklama yapıyor ama hala bekliyoruz, bekletiliyoruz. Hatırlatmak isterimki bu da çözüm bekleyen bir sorun, bir süreç… Bedelli gurbetçiye varsa bize de olmalı.

Arkadaşlar hala farkına varmadınız mı adamlar bizimle dalga geçiyor. Bedelli medelli çıkaracakları yok.

Yakışmıyor. Çeşitli sebeplerden dolayı bedelli askerlik bekleyenlerin halen vatan haini gibi görülmesine anlam veremiyorum. Vatana hizmet (Askerdeki karşılığı:Ot yolmak, rütbelilerin ameleliğini yapmak) sadece askerlik değildir. Bu vatanın hayrına (Katma değer üretmek, ailene çoluğuna çocuğuna bakmak, anne babana bakmak, çalışmak vs. yapılan her eylem vatana hizmettir. Ayrıca savaşların bilgisayar ortamında yapıldığı ve ülkelerin gücünün ekonomisi ve teknolojisiyle ölçüldüğü bir zamanda biz halen kılıç-kalkan ile savaşacağımızı düşünüyoruz herhalde. Bu ülkenin gelişimi, bekası ve gelişmiş devletler seviyesine çıkması, onlarla her alanda başarıyla mücadele edebilmesi için Profesyonel Ordu. Geçici olarak da Bedelli Askerlik diyorum. Yaş 25 Bedel 15.

Belki soruları ve cevapları önceden belli planlanmış bir program olabilir ama böylesi önemli bir sosyal olgu ile ilgili başbakanın söyleyebileceği iki çift kelam illa ki vardır ki program öncesinde dernek tarafından moderatör nasuh beye konu ile soru sorulması hususunda dernek tarafından arzu ve görüşler bildirilmiş kendisi de bu konuda diğer katılımcılar tarafından bu doğrultuda soru gelebileceğini söylemiş. Nitekim de soru gelmek üzereydi. Kasıt olmasa bile dışardan kasıtlıymış gibi görünüyor. Bedelli askerlik derneğinin kınamasına katılmamak elde değil. Ayrı olarak sunucunun bununla ilgili sosyal medyadan veya başka bir platform aracılığıyla özür veya mazeret bildirir bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Hayatımızın insanların elinde oyuncak olmasından bıktık.

Kınamayı geçti artık olay ayıp ötesi birşey bu resmen üstümüze diri diri toprak attı!

Bedelli askerlik konusu hızır idi yunus idi muhabbetine döndü. Doğmak bilmeyen bebeğe döndü mevzu. Ya bu bebeğin adını koyacaklar, ya da seçim zamanı BEDELLİ YOK OY YOK diyeceğiz. Hükümet genel seçim öncesi ne şiş yansın ne kabap istiyor. 800 bin gencin beklediği bir konu seçim malzemesi yapılamaz.

Illa hepimiz gurbete mi kacalim arkadas. Madem planinizda yok bedelli neden insanlara umut dagitiyorsunuz. Hepiniz umut hirsizisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.