Kategoriler
Haberler Manşet

Yeni Sağlık Bakan Yardımcısı kim oldu?

imagesSağlık Bakanlığı’nda Agah KAFKAS’ın görevden alınmasının ardından Yeni Sağlık Bakan Yardımcısı olarak İnşaat Mühendisi Erkan KANDEMİR atandı. 

 Yeni Sağlık Bakan yardımcısı Erkan Kandemir 1981 doğumlu ve Ak Parti İstanbul İl Gençlik Kolları eski başkanı. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun. 


ERKAN KANDEMİR KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Erkan Kandemir 19 Mart 1981 yılında İstanbul/Üsküdar ‘da doğdu. 1993 yılında Üsküdar Paşakapısı İlköğretim Okulunda okudu, 1996-1998 yılları arasında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuduktan sonra 1999 yıllında Hekimoğlu Kolejinden mezun oldu. Üniversite tahsilini Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde yapan Kandemir, 2003 yılında İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra bir yıl sure ile özel bir şirkette İnşaat mühendisliği yapan Kandemir,2004-2009 yılları arasında ISKI Atık Su Daire Başkanlığında çalıştı. Şuan serbest olarak İnşaat mühendisliği yapmaktadır.

Çok erken yaşlarda sosyal ve siyasi çalışmaların içinde bulunan Kandemir, 1993-1996 yılları arasında Kartal Anadolu İmam-Hatip Lisesi okul başkanlığı yaptı. Üniversite yıllarında ise mezun olduğu yıla kadar Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakülte Derneği’nin başkanlığını yaptı.

14 Ağustos 2001 yılında Ak Parti’nin kurulmasından sonra aktif siyasi hayata başlayan Kandemir,2003-2004 yılları arasında Şenol Kazancı başkanlığında kurucu İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2004 yılında yapılan kongreden sonra İstanbul İl Gençlik Kolları başkanlığa seçilen Ömer Faruk Kalaycı’nın yönetiminde görev alan Kandemir,2004-2005 yıllarında Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı,2005-2006 yılları arasında da Teşkilat Başkanlığı yaptı. Askerlik görevini yapmak üzere görevden ayrılan Kandemir, askerlik görevini Şanlıurfa’da kısa dönem Jandarma Er olarak tamamladı.

27 Haziran 2009 tarihinde kongrede Ömer Faruk Kalaycı’nın il ana kademe yönetimine geçmesi ile İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine atanan Erkan Kandemir, 4 Temmuz 2009 tarihi itibari ile İl başkanlığı görevi yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

 

“Yeni Sağlık Bakan Yardımcısı kim oldu?” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.