Kategoriler
Haberler Manşet

Bedelli askerlik Meclis gündemine taşındı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı soru önergesi verdi.

Tanrıkulu, “Toplumun büyük bir beklenti içine girdiği Bedelli Askerlik yasası ile ilgili gerek Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gerekse Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın farklı açıklamaları mevcuttur. Zorunlu askerlik nedeniyle iş ve eğitim hayatlarını yarıda bırakacak on binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu konu hakkındaki hükümetin resmi görüşü kamuoyu tarafından dikkatle takip edilmektedir.” dedi.

Bu bağlamda Tanrıkulu, şu soruları yöneltti:

“Hükümet üyelerinin Bedelli Askerlik Yasası ile ilgili farklı açıklamalarının kaynağı nedir?

Eski Başbakanın Bedelli Askerlik konusunda 61. Hükümetin Milli Savunma Bakanlığına talimatı var mıdır?

Bedelli Askerlik konusunda Hükümetinizin çalışması var mıdır? Varsa çalışmanın esasları nedir?

Kamuoyunun beklentisi doğrultusunda Bedelli Askerlik Yasası çalışmalarında 25 yaş ve 15.000 TL talebi dikkati alınacak mıdır?

Bedelli Askerlikten sağlanacak gelirin, Profesyonel Ordu için kullanılacağı iddiaları doğru mudur?”

“Bedelli askerlik Meclis gündemine taşındı” için 13 yanıt

bu sorunu çözene sınırsız oyumu vereceğime ve sınırsız oy toplayacağıma söz veriyorum.

bu konuyu çözsünler bütün ailemin oyları onlara ailemde ben dahil 2 bedelli bekleyen var

bu konuyu yıllardır oyumu esırgemedıgım akp mıllet vekıllerınden beklerdım tesekkur ederım bu konuyu meclıse tasıdıgınız ıcın lutfen destek verdıgımız partımızınde bu konuyla ile ılgılı çalışmalarını hızlandırsın zira artık guven neredeyse bitecek…

Artık çözün şu bedelli olayını gerçekten mağduruz ben 5 boğaza bakıyorum evin tek erkek çocuğu benim başlarında olmazsam perişan olacaklar umutlandırdınız umudumuzu boşa çıkartmayın..

yeter artık milleti kandırmayı bırakın .
Bedelli askerliği seçim yatırımı yapmaktan vazgeçin. Eski başbakan bedelli askerlikl var diyordu
yeni başbakan bedelli yok diyor
millet askerliğe gitmek istemiyor
kardeş katili olmak istemiyoruz
bu sorunu çözün

çıksın artık lütfen anneme bakıyorum evlenemiyorum işimi bırakamıyorum. kafayı yemek üzereyim çıkar yol bulamıyorum.

Yaş 25 Bedel 15 bedelli çıkarsınlar, artık bizi bu kabus dolu belirsiz günlerden kurtarsınlar.

Valla kim yapar ise oyum onadır.

Cumhurbaşkanı söylediğinden geri adım atmaz diye düşünüyorum.

ama eğer oda söylediğinden vazgeçer ise gelecek seçim için bayağı bir oy kaybedecektir.

Bedelli konusunda benimde oy verlogin AKP geri plan geçti bu duruma el atılması bedelli yapaçalar zengin insanlar değil beklenti karsilanmali

Akp hükümetinden bıktık cumhurbaşkanlı secımınden once cıkıcak dedıler bedelli beklıyen benım gibi butun ailelerin oylarını topladılar ben zorla kaç kişe bu yüzden oy attırdım ama bu bedelli eğer çıkmazsa cok buyuk oy kaybederler bunlarda bunu bılıyorlar hiç sıkıntı yapmayalım 2015te seçim var ya herro ya merro

arkadas maddı ımkandan okuyamadık 4 unıversıte bıraktık! evlendık cocluk cocuk sahıbı olduk mecburen anlıyor musunuz mecburen bakmakta olan aılelerımız var.! sen bızı askere cagırırsan bız bu aıleyı sırf gerıde bırakmamak ıcın inanın kı öldürürüz…! pskolojımız bunu gerektırıyor! illa bedelli askerlık cıkmadı dıye aılesını ve kendısını öldürdü diye haberlere mı cıkalım. zaten ulkeye yaptgnz bısey yok barı garıbanın gunahına gırmeyın. zengın fakırmıs… yakındır ıntıhar haberlerı. hergun kabus ıle yasanır mı! mıllete askerlıgın gercek yuzunu anlatsanıza onun bunun ayak işlerını 1 yıl boyunca yapmak vatanı gorev mı? sehıt dednız yıllarca agladınız. YAPAN SIZ OLDUNUZ. 2 AYLIK ACEMI EGITIMNDEN SONRAK KINALI KUZULARI SALIN DAGA SONRASI TA TA TA TAAAA!! SEHIT VAR OY OYY DEYIN… VARYA ALLAH KATINDA HAKKIMIZI HELAL ETMIYORUZ SIZE!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.