Kategoriler
Haberler

Darp edilen doktorlar iş bıraktı, acilde hayat durdu

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat eden bir kişinin yakınları tarafından doktorların darp edilmesi, acil servisteki hastaları mağdur etti. Doktorlar iş bıraktığı için iki gündür acil servise hasta alınmıyor. Acil gelen hastalar ise başka hastanelere yönlendiriliyor.

İddialara göre, dün Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acile getirilen bir hasta vefat etti. Ölen kişinin yakınlarından kalabalık bir grup acil servisi bastı. Servisteki cihazlara zarar veren grup doktorları da darp etti. Bu duruma öfkelenen doktorlar ise iki gündür acil servise çıkmıyor. Acile gelen hastalar ise başka hastanelere yönlendiriliyor.

Mağdur olduğunu anlatan bir hasta, “Pansumana geldim. Dün olay olmuş. Darp olayı. O yüzden çalışmıyorlarmış. Avcılar’dan geldim. Şişli Etfal’e gönderdiler.” dedi. Solunum sıkıntısı olan bir hasta ise, “Darp mı olmuş ne olmuş bilmiyorum. Sancıdan kıvranıyorum. Yardım etmiyorlar. Kilitlendim burada.” dedi. Bel fıtığı olan bir hasta kadın ise, “İğne vurdurmaya geldim. Kime yok içerde. Başka bir yere gönderdiler.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.