Kategoriler
Haberler

Ebola denilen hastada bakın ne çıktı?

Sağlık Bakanlığı, Ebola şüphesiyle Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinin karantinaya alınmasına neden olan hastanın Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiğini açıkladı. Bakanlık, hastaya sıtma ön tanısı konulduğunu belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu bilgiler verildi: “Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servisine 15 Ekim 2014 tarihinde akşam saatlerinde 21 yaşında yabancı uyruklu bir kadın hasta, yüksek ateş, bulantı ve karın ağrısı şikayetiyle başvurmuştur. Hasta, 20 gün önce Fildişi Sahilleri’nden İstanbul’a geldiği anlaşıldığından Ebola ve sıtma dahil diğer enfeksiyon hastalıkları yönünden değerlendirmek için tetkikleri yapılmış ve sıtma ön tanısı konulmuştur. Hasta, ileri tetkik ve tedavi için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.

Ayrıca hastanenin acil servisinde tedbir amacıyla kısa süreliğine hizmete ara verilmiştir. Hastane acil servisi dezenfeksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra yeniden hizmet vermeye başlamıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.