Kategoriler
seo

Gediz Üniversitesi Rektörü Çevik: İzmir’in en modern hastanesi Çiğli’de olacak

Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ile üniversitenin Çiğli’deki yatırımları görüşmek üzere bir araya geldi. Rektör Çevik’in yanı sıra üniversite Genel Sekreteri Adnan Yeşildal ile CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Barış Erel de ziyarette hazır bulundu. Üniversitenin mevcut durumu, yatırım planları, Çiğli Kongre Merkezi ve Sağlık Kampusu gibi konuların görüşüldüğü ziyarette, iki kurum arasında sağlanacak karşılıklı ilişkiler ile hızlı yol katedileceği vurgulandı.

Üniversite hakkında detaylı bilgi veren Rektör Prof. Dr. Çevik, “Kısa zamanda 5 fakülte, 22 lisans ve 11 ön lisans bölümüne ulaştık. Bu yıl okulumuza bin 650 öğrenci kayıt yaptırdı. Üniversitemizde okuyan 6 bin 500 öğrenci ve çalışan 500 personelimiz bulunuyor. 87 ülkeden 500 yabancı öğrencimiz var. Kabımıza sığmıyoruz ve bu nedenle Çiğli kampusumuza bir an önce başlamak istiyoruz. Çiğli’de yapacağımız projemiz oldukça modern ve prestijli olarak hazırlandı. Bakanlık izinlerini bekliyoruz. Sağlık kampusumuzun ilçeye çok katma değer katacağına inanıyorum. Çiğli Belediyesi ile de yakın temasta olmak istiyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ARSLAN: İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ

Çiğli’nin giderek sağlık ve eğitim alanında önemli bir noktaya geldiğini belirten ve kendilerinin bu anlamda yapılan her türlü projeye destek verdiklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan da Gediz Üniversitesinin sağlık kampusunun yapılmasının ilçeye sağlayacağı katkıların oldukça fazla olduğunu vurguladı. Gediz Üniversitesi ile ilişkilerin geliştirilmesini istediklerini belirten Başkan Hasan Arslan, “Üniversitemize her türlü desteği sunmaya hazırız. Üniversite ile işbirliğine hazırız. Kongre merkezi ve sağlık kampusunun ilçemizde bir an önce faaliyetlerine başlaması bizim de arzumuz. İlçemize çok olumlu katkıları olacağını biliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.