Kategoriler
Haberler

Hastane şantiyesindeki yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Yozgat’ın Sorgun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince bir hastane inşaatının şantiyesindeki yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikatta yanan paletleri söndüren itfaiyeciler, inşaatın ikinci katındaki yaralıları kurtardı.

Sorgun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, senaryo gereği inşaat şantiyesinde çıkan yangını söndürerek şantiye görevlilerini ve işçileri kurtardı. Belediye İtfaiye Amiri Celalettin Güngör tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, yangın tatbikatının önemine değindi. Güngör, “Yangın söndürme cihazlarının nasıl kullanılacağını işçi arkadaşların tamamına gösterdik. İşçiler arasında bilgilendirme amaçlı çok güzel bir uygulama oldu.” dedi.

İş güvenliği uzmanı Erdem Harmancı ise işçiler ve çalışanlar arasında farkındalık için güzel bir tatbikat gerçekleştirdiklerini söyledi. Harmancı, “Olası yangın durumunda çalışanlarımız ne yapması ne yapmaması gerektiğini öğrendiler. Yangını söndürüp, ikinci kattaki yaralılarımızı kurtardık. Dileğimiz bu tür yangınların olmamasıdır.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.