Kategoriler
Haberler Manşet

İzmir’e hekim ataması neden böyle?

İzmir Güney Genel Sekreterliği Gaziemir Devlet Hastanesi’ne ikinci Beyin Cerrahi kadrosu açılması iddiası kafaları karıştırdı. www.asistanhekim.org ‘a iletilen yorum şu şekilde:

Ben farklı bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum arkadaşlar. Aranızda bilenler vardır, dün Eylül dönemi kurum içi atama kurası yapıldı. Ben de branşım dalında bir tercih yaptım ve kuraya katıldım. Sonuç 40.000 küsür puanım olmasına rağmen, 45.000 küsür puanlı bir arkadaşımız atandı. Kendisi adına hayırlı olmasını diliyorum.

Ancak asıl sorun beni rahatsız eden, bu hastanenin 50 yataklı bir kurum olması ve halen görevde olan bir arkadaşımız olmasına rağmen buraya 2. kadro açılması. Yani PDC ye göre 100 yataklı bir hastaneye bile 2. kadro mümkün değilken buraya bu talep yapıldı ve atama gerçekleşti. Bunları neden yazıyorum diye merak edenler için açıklamak da fayda görüyorum. Hala farklı atama olayları gizli gizli devam ediyor, halbuki kendilerine göre en adil atama yöntemini geliştirdiklerini beyan ediyorlar ama gerçekler ortada. Bu sadece bir örnek, kimbilir kaçtane böyle kadrolar açılmıştır bazı ‘özel ‘ meslektaşlarımız için .

Merak edenler için yazıyorum, benim branşım Nöroşirürji, bahis konusu hastane de İzmir Gaziemir Devlet Hastanesi. Hepinize sevgiler ve başarılar meslek hayatınızda,, ama benim şahsen bu mesleğe olan inancım ve saygım tamamen tükenmiştir.

Saygılarımla

Op. Dr. Selami UYSAL

“İzmir’e hekim ataması neden böyle?” için 6 yanıt

Keşke münhal kadrolar ilk açıklandığında bu siteminizi ortaya koysaydınız da, samimiyetinize inansaydık

Ben bu doktoru da oraya atamak diğer 2 doktora da geçici görev verip bu doktoru 7 24 çalıştırmak lazım ikinci doktor atanmasının sebebi tek doktorun hergün icapçı olması olabilirmi

doktot bey atananayınca böyle bir yazı yazmış atansaydı sesi çıkmayacaktı. Kura çekilmeden bu yazıyı yazsa alnından operdim. Madem ihtiyaç yoktu neden kendisi de orayı yazdı?

Yaklaşık 1 ay kadar önce yazmış olduğum olayı , sevgili meslektaşlarım ve galiba hekim olmayan vatandaşlarımızın yaptığı yorumları daha yeni okuma fırsatını buldum ve gerçekten üzüldüm. Ben hala mevcut sistemdeki bir adaletsizliğe dikkat çekmek isterken malesef herkez kendine göre bir takım yorumlar yaparak beni samimiyetsiz olmakla değerlendirmişler. Arkadaşlar ben bu kadroyu tercih ederken % 99 ihtimalle olmayacağını tüm arkadaşlarıma söylemiştim, çünkü olayın özünde bir hata olduğunu ve bu kadronun belli bir kişi için açıldığinı anlamamak için biraz aptal olmak gerektiğini vurgulamıştım. Ama yine de şansımı denemek istedim ve bu tercihi yaptım. Kısacası memleketimizin geleceğinden ve adaletinden umudumun kalmadığını bir kez daha vurgulamak isterim. Lütfen artık çıkarın şu gözünüzdeki at gözlüklerini ve gerçekleri görmeye çalışın, iş işten geçmeden önce…….. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.