Kategoriler
Haberler Manşet

Kamu personeli, vatandaş için bayramda da mesaide

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kamuda görev yapan itfaiye, polis ve 112 ekipleri, bayrama çalışarak girdi. İtfaiye müdürü Muhammet Ali Ateş “Herkes bugün ailesi ile bayramlaşırken 24 saat halkımızın can ve mal güvenliği için görevdeyiz.” dedi.

Ereğli’de Kurban Bayramı namazının kılınmasının ardından camiden çıkan vatandaşlar önce yakınları ile sonra da cami önünde bayram namazı için görev alan polis memurlarının bayramını kutladı.

Bayramın ilk gününde vatandaşın can ve mal güvenliği için görev alan kuruluşlar arasında yer alan itfaiye personeli de ailelerinden önce mesai arkadaşları ile bayramlaştı. Ereğli İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, tek tek bayramlaştığı mesai arkadaşlarına hitaben “Öncelikle hepinize iyi bayramlar diliyorum. Bugün bir Kurban Bayramı’nı daha idrak etmiş olduk. Görev gereği yangın, kaza, doğal afetlerde bizim bayramımız yok. Herkes bugün ailesi ile bayramlaşırken 24 saat halkımızın can ve mal güvenliği için buradayız.” dedi.

İtfaiye personelini ziyarete gelerek bayramlarını tebrik eden Kışla Mahalle muhtarı Muhammet Demir de itfaiye personelinin ve yöneticilerinin kendilerine her zaman ellerinden gelen yardımı gösterdiklerini, her bayramda ziyaret etmeyi gelenek haline getirdiklerini kaydetti.

Öte yandan 112 Acil Servis ekipleri de bayramda çalışan meslek gurupları arasında yer alıyor. İlçeye bağlı Kavaklık Mahallesi 112 İstasyonu’ndaki sağlıkçılar da bayramda görev yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.