Kategoriler
Haberler

Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı önlemlerinizi alın

Bursa Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 2014-2015 yılı ‘Karbonmonoksit zehirlenmelerini önleme çalışmaları’ toplantısı yapıldı.

Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nuray Çıkrıklar başkanlığında yürütülen toplantıya Yıldırm İlçe Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, TMMOB Makine Mühendisleri Odası, Bursagaz, Bacader ve Yıldırım Belediyesi yetkilileri katıldı.
Karbonmonoksit zehirlenmelerinin önlenmesi için alınacak önlemlerin görüşüldüğü toplantıda, özellikleri soba ve kömür kullanımı, bacaların temizliği, şofben zehirlenmeleri ve ilk yardım gibi birçok konuda yapılması gerekenler ele alındı.

Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Nuray Çıkrıklar, vatandaşlara şu uyarılarda bulundu: “Şofben ve gazlı cihazların bakımları yılda en az bir kere yapılmalı. Kömürlü soba kullanılan evlerde kalorisi yüksek kömür kullanılmalı, geceleri geç vakitlerde sobaya kömür atılmamalı, lodoslu havalarda soba ve şofben çalıştırılmamalı. Doğalgaz kullanılan evlerde ise havalandırma kapatılmamalı, gaz dedektörü kullanılmalı, her evde yangın söndürme cihazı bulundurulmalı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.