Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

Milli Savunma Bakanı’ndan Bedelli Askerlik Açıklaması *Yeni

ismet yılmaz

Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ Bursa Gezisi kapsamında Gazetecilerin sorularını cevapladı. Bedelli Askerlikle ilgili sorulan “Bedelli askerlik sürekli ülkenin gündeminde. Bununla iligili son gelişmeler nedir?” sorusuna şu cevabı verdi. 

“Tabii herkesin görüşü alınır. Son, nihai kararı Başbakanımız Ahmet Davutoğlu verir. Sayın Başbakanımız en son ne söyledi? Muhakkak ki Numan Bey de (Numan Kurtulmuş) toplumda böyle bir talep var, bu talebi de siyasete taşımak istiyor ve dile getiriyor. Ancak Türkiye’nin de çevresindeki bu durumlarla birlikte koşullar da dikkate alınarak, en iyi neticeyi Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun söylediğini, bundan da sonra da söyleyeceğini belirtmek isterim” diye cevapladı.

“Milli Savunma Bakanı’ndan Bedelli Askerlik Açıklaması *Yeni” için 29 yanıt

Ne kadar çok (O) dönüşü yapan insanlarsınız.. Seçimlerde bedelli çıkarsanızda size oy verirsem namerdim.

seçim zamanıda oy diye gelince kendi payıma konusayım oy verenın gecmısını… opeyim

Nabza göre serbet vermeyi iyi beceriyorsunuz nisanliyim isimden ayrildim evlenip yuva kuracam bedelli askerlik açıklaması yapan sayın cumhurbaşkanmız recep tayip erdoğan aciklama yapti secimden once simdi ne olduda bu fikir degısti . Savaş cikacakmıs gibi tavir sergiliyorlar kobani oalylarıni bahane ediyorlar . Okadar korkuyorsanız ısidin bizi vuracagıni neden abd ile masaya oturuyosunuz . Sonra neden abd yi şikayet ediosunuz bilmiyormusunuzki turkun turkten başka dostu olmayacaginı … vallahi askerliği mi yapacagim pasa pasa akp yide allaha havale ediyorum …

böyle bir U dönüşünü AKparti bakanlarından vekillerinden beklemezdim…Ama Tayyip Erdoğana güveniyorum o söz verdimi tutar…ki söz verdi!

seçimde de oy istersiniz dönek oğlu dönekler çıktı çıkıyor çıkacak ta nedir kaldırın osmanlıdan kalma düzeni mecburmuyum gelmeye kardeşim ne zoruma gidiyor

bende şaşırdım sn cumhurbaşkanı Maduriyet varsa gideririz dedi şimdi yan çizildi . tek çare cumhurbaşkanı artık o ne derse o olur

Evliyim bir kızım var 8-9 aydır bedelli bekliyorum. 30 yaşındayım 2011 deki bedelliden faydalanamadim yastan dolayı. Simdi 30 olduk bu defa bedelli yok. Bedelli yoksa oyda yok, bedelli olsa bile size günahımı dahi vermem artık. Ayıptır Yazıktır günahtır her bir Bakanı’mız farklı dilden Konuşuyor oynamayın milletin duygularıyla… Saygılar..

arkadaşlar bedelli askerlik çıkacak bundan şüpheniz olmasın …Tayyip Erdoğan ne derse o olur bu memlekette…işin muhabbeti olmasaydı şimdi o iş bitmişti …ama şu andaki bu sıkıntıda bedelli çıksa vicdanen iyi olmaz

ben zengin çocuğu değilim boşuna zengin fakir ayrımı yapmayın aldığım maaş 1300 TL benim eşime çocuğuma kim bakıcak bana iş garantisi veriyormusun yok taşerona işciye dönüşte hemen işe başlaması gerek beklemeden böyle bir madde var mı iş kanununda o da yok iki yıl önce niye çıkardınız ozaman 30 bin tl ye fakir çoğu nerden buldu ozaman 30 bin tl güldürmeyin allah aşıkna tabiki bakan ve milleti vekilii çocukları yararlandı madem ülke riskli bir dönemde iptal edin geçen yılki bedelli uygulamayı herkesi çağırın askere OZAMAN GELMEZSEM NAMERDİM ASKERE.

5 ay yapacağımiz askerliği seçim malzemesi yapıp ömrümüzden 1 sene çalan sayın siyasetçilerimiz, allah yardımcınız olsun. Bu kadar insanın hakkını ödemek kolay olmayacak.

Bu kadar insanın ahını alacaksınız davulu bizim boynumuza asmışsınız tokmakda elinizde canınız isteyince çalın istemeyince çalmayın biz mağdur insanlar sizin köleniz değiliz bu insanların ahını almayın bugünlerde elbet gececek ama neden sizlere gönül veren insanlara acı cektirirsiniz ne şiş yansın ne kebap bu insanlar bu ülkenin evlatları suriyeden gelen insanlara gösterdiğiniz vijdanı bize gelincemi ters tepiyor anlamıyorum biz neyiz kimiz neyi paylaşamıyor uygun zaman ortam sağlanır uygun şartlar belirlenir herkesin yararlanacagı makul bir bir bedelli çıkartılır kazanılan gelirde ister hazineye ister askerlere ister şehitler için ister farklı bir yarar için kullanılır herkes mutlu olur kimse zengin değil kimse askerden kaçmıyor zengin evladı zaten amerikada orda burda okur gelir burda dövizli yapan biz gariban yada orta gelirli insanlarız biz artık dışlanmak istemiyoruz derdimizi hala çözemeyen hükümet ne iş yapıyor verdiğim oyları helal etmek içimden gelmiyor müslümana yalan söylemek yakışmaz verdiğiniz sözleri tutun bizimle oyun oynamayın lütfe

Bir akp olarak sayın cumhurbaşkanı neden böyle karar değiştirdi anlamadım vede beklemezdim kobani için diyolarkı zengin fakır ne alaka kardeşim kredi çeken bile oluyo bedellı askerlık için ozaman 15 yapın bi sefer her 5 senede çıkarın 😀

devlet benim elimde ki 400 dönüm araziyi kamulaştırmasız el atacak ben devlete vatan borcu adı altında asker olucam??? Allah yardımcımız olsun ama bunu yapan devlet bana bunun bedelini nasıl ödeyecek??? Ben bu devlete hiçbir şey ödemek istemiyorum benden gasp ettiğini geri versin askere seve seve gidiyim ama bu şekilde adım bile atmak istemiyorum …profesyonel askerlik gelsin kardeşim mecbur mu bu kadar millet gitmeye ??? bu kadar işsiz var memlekette alın arkadaş bedava dan kimse gitmek istemiyor madem zamanın da bedelli çıktı parası olan yararlandı onlarda gitsin askere bu eşitsizlik olmuyor mu???

yazıklar olsun size,bunca zamandır akp yi destekledim,her sıkıntıya göğüs geldim ama bu yaptığınız bardağı taşırdı.

sizinle seçimlerde görüşeceğiz inşallah,insanlara umut verip oy toplamak sonrada yüzüne bakmamak neymiş

göreceğiz

Iyi de Davutoglu bir aciklama yapmadi henuz. Yapacak yuzu yok bence RTE den cekiniyor. Ne de olsa son soz onun 🙂

Siz seçimlerden önce bunu çıkarmayın Ben de size oy verir verdirirsem NAMERDİM, NAMERDOĞLU NAMERDİM !!!

Size oy veren ellerim kirilsin. Gelecek secimlerde gorusuruz…!!! En azindan bir oyum var ve size olmayacagi kesin…

31 yaşıma girdim. 2011 de 6 ayla kaçırdım. 83 luyum. Magdurum. Benim guhanım neydi de 30 yas çıktı. O uygulama baslı basına yanlıştı. Vu yanlışı gene baştakiler düzeltmelidir. 1 ay önce çocuğum oldu. Eşim yurtdışında yaşıyor, yurtdışında doğum yaptı. Ben yurtdışına çıkamadıgım için çocuğunun doğumunu göremesim. Daha çocuguma dokumanadım bile. Ama burunlarından fitil fitil gelecek. Bunuda biliyorum. Her gece bizi bu hale düşürenleri allaha hacale ediyorum. Benim ah ım sizde kalmayacak. Hepinizin halini görmeden ölmeyeceğim sayın siyasiler.

bedelli askerliği gündeme neden tasdınız oy alınıcak dıye m,illeti koyun gibi uyuttunuz ayıp size şimdide kalkıp zengin fakir ayrımı yapıyosunuz daha evvelden neden bu ayrım yapılmadı 2011 de ki bedellide şimdi bi bakan yada millet vekileri cocukları olsa kesın emınım taslag hazırlanmıstıı ailece bunalıma girdik.gönülsüz gdip askerde şehit olunmaz günahı boynunuza insanların coğu gönülsüz gidiyor askere bi tane kör kurşunla vefat ediyo bunların hepsinin günahı siyasılerımızın bıynuna inşalah.gönülsüz gidiyorum askere öldüğümde şehit mertebesine varabilicekmiyim acaba….

aileme bakın kiramı ödeyın sayın devlet büyükleri bende gideyim.bi evimizi bagkur ugruna sattık annem emekli olsun diye aldığı maaş 650 lira yazıklar olsun boyle adalet ve kalkınma partsısı olamaz…

UMUT VERIP GUVEN AŞILAYIP DA YARI YOLDA BIRAKTIGIN INSANIN GONUL SADAKASINI IKI DUNYADA DA VEREMEZSIN… HZ.MUHAMMED (S.A.V.)

BUNDAN SONRA AKP BENİM İÇİN BİTMİŞTİR. İNŞAALAH DUA EDECEĞİM SİYASETTEDE BİTERSİNİZ

eğer 17 aralık gibi bir olay çıkmazsa bu seçimde defterleri dürülür herkes artık bıktı kesinlikle rte zamanında alınan oyu alamazlar 800 bin asker mağdurundan bahsediyoruz birde ailelerini sayarsak cumhurbaşkanlığında zaten 1 milyon oy farkı vardı o ara kapanır görürler ebelerini milletten resmen dalga geçiyorlar

valla arkadaşlar beddua okumuyorum ama cumhurbaşkanının bu işe el atmasını bekliyoruz o sözünün adamıdır

Seçimlerden önce, yok oy için yapmamak için seçimlerin geçmesini bekliyoruz, sonra çalışmalar başlıcak deyin.. Sonra da koşullar bedelli askerliğe uygun değil deyin.. Oh ne ala yaaa. . Bundan sonra sözünüze güvenirsem ne olayım.. Her akşam her akşam stresten ağlıyorum.. Bebeğim küçük, eşim askere gitcek.. Stres stres yeter yaaa… Bundan sonra bizden yana oy filan yok.. Yakın çevremdeki kişilerden de kaybettiler… Bize bunu yaşatmayahakları yok!!!

OLUR MU ÖYLE ŞEY !
Hamdi YALÇIN (hamdiyalcin1@hotmail.com)

Milli Savunma Bakanı doğru söylemiş; o zaman öyleydi, şimdi ise böyle! Bedelli askerlik yapmak isteyenlerden zorla para alınmamıştır.

2011 yılında bedelli askerlik nedeniyle kısa süreli temel eğitim yapanlar ; uzun bir süre işlerinden-işyerlerinden ayrılmamışlar ve gelirlerinde bir eksilme olmadığı gibi askerlik süresi içerisinde mahrum kalacakları gelirlerini fazlasıyla karşılamışlardır.

Bedelli askerlik yapanlar ne istiyor biliyormusunuz? Ben 2011 yılında 30 bin liraya bir eşya satın almıştım. Şimdi ise firma veya fabrika müşteri çekmek için promosyonla aynı eşyada 12 bin lira indirim yaparak sürümden kazanmak istiyor.O zaman ben de aradaki farkı firmadan istiyorum…

Bedelli askerlik yapan Mehmetçikler yuvasından, ailesinden, işinden ayrılmadan ödediği bedelle vatan görevini tatamlamış sayıldılar. Bedelsiz askerlik yapanlar ise dağlarda, bayırlarda yaz-kış, yağmur-çamur demeden nöbet tutarak, vatan savunmasında bulunarak askerliklerini tamamlamışlardır. Bedelli mehmetçikler de onlar gibi görev yapmayı tercih etselerdi bu parayı devletimize ödemiyeceklerdi.

Devletimizin kasasına ödenen miktar o günkü şartlarda öyleymiş, bugünkü şartlarda böyle, gelecek yıllarda yeniden bedelli askerlik gündeme gelirse o da az mı olur,çok mu olur bilemeyiz?

Ülkemizde bedenen askerlik görevi yaparak kutsal görevini yapanlara da devletine para ödeyerek askerliğini ifa etmiş sayılanlara ve katkı sağlayanlara da teşekkürler.

Ülkemiz için ödenen bedel geri istenmez! Olurmu öyle şey?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.