Kategoriler
seo

Oktay Usta, sağlık için Aydın’ın zeytinyağlı yemeklerini tavsiye etti

Televizyonların sevilen yemek ustası Oktay Aymelek (Okatay Usta) sağlıklı beslenme için Aydın’ın zeytinyağlı yemeklerini tavsiyesi etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği’nde Oktay Aymelek (Oktay Usta) zeytinyağlı yemek ve tariflerini anlattı. Aydınlı kadınların büyük ilgi gösterdiği Oktay Usta, düzenlediği yarışmalarla festivale renk kattı. Oktay Usta, sağlık için Aydın’ın zeytinyağlı yemeklerini tavsiye etti.

Aydın Atatürk Kent Meydanı’ndaki Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği’nin son gününde sahne alan Oktay Usta, Aydın zeytinyağına övgüler yağdırdı. Sağlıklı yaşam için yemeklerde zeytinyağını tavsiye eden Oktay Usta, “Sağlıklı bir yaşam için zeytinyağı tüketmeliyiz. Aydın’da tüketiliyor ama ülkemizde az biliniyor ve az tüketiliyor. Ülkemizde sağlıklı yaşam için herkes zeytinyağı tüketsin. Ülkemiz bir zeytinyağı cenneti. Güzel ülkemizde güzel nimetler var. Bunların duyurusunu çok iyi yapmamız lazım.” dedi.

Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Şenliği’nde Oktay Usta, Aydın yöresine has, zeytinyağlı, goruklu bamya yemeği yarışması düzenledi. Üç yarışmacının yarıştığı yemek yarışmasında Aynur Arı birinci, Yağmur Özdoğan ikinci, Türkan Kayaalp üçüncü oldu Yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Festivalde, Çine Meslek Yüksekokulu yöneticileri, Oktay Usta’ya kendi ürettikleri natürel zeytinyağı hediye etti. Program sonunda Oktay Aymelek, hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.