Kategoriler
Haberler

Tıp Öğrencileri Pamukkale Üniversitesi’nde Buluştu.

Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC), 63. Ekim Genel Kurulu’nu Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Dolu dolu bir programla 3 gün sürecek olan genel kurula 58 tıp fakültesinden 495 öğrenci katıldı.

 

1952 yılında Türkiye’deki Tıp öğrencileri tarafından kurulan Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC), 63. Ekim Genel Kurulu’nu 11-13 Ekim tarihleri arasında Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Ülke genelinde 50’den fazla tıp fakültesinde çalışmalarını sürdüren ve yaklaşık 40 bin tıp fakültesi öğrencisine hitap eden ‘Türk Tıp Öğrencileri Birliği’ 63. Ekim Genel Kurulu’nu, Pamukkale Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği ev sahipliğinde Denizli’de düzenledi. Pamukkale Üniversite Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen genel kurula 58 tıp fakültesinden 495 öğrenci katıldı.

 

PROGRAM KONUŞMALARLA BAŞLADI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda ilk sözü Türk Tıp Öğrencileri Genel Başkanı Eren Halaç aldı. Halaç “Sağlık hizmet sunumundaki küresel bakış açısına sahip parlak hekimlerin yetiştirilmesinde Türk Tıp Öğrencileri Birliği’nin 62. Yıllık serüvenin coşkusunu birliktelikle paylaşmaya hoş geldiniz. Türkiye’nin ve dünyanın sağlığını şekillendiren ulusal ve uluslararası eşitsizliklerin değiştirmekte istekli toplumsal değerlere duyarlı tıp öğrencilerinin yetişmesine katkıda bulunarak ülkenin topraklarına kök salacak aydınlık geleceği topluma nefes verecek geleceğin güçlü ormanı olma yolunda birliktelik bizler için esastır” dedi.

 

TIP FAKÜLTESİ DEKANINDAN AÇIKLAMA

Türk Tıp Öğrencileri Genel Başkanı Eren Halaç’ın konuşmasının ardından Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken öğrencilere hitap etti. Prof. Dr. Herken “tıp mesleği müstesna bir meslektir. Tanrı’nın insanın şah damarından da yakın olduğu söylenir. Yakınlık ifadesidir. Bu meslekte insana herhalde en yakın olunabilen dokunabilen bir meslektir. Bu insana ve hekimliğe muazzam bir güç veriyor. Aynı zamanda bir sorumlulukta veriyor. Hiçbir meslek gurubunda olmayan insanı etkileyebilme becerisi gerektiği onun bedeni üzerinde tasarrufunu kullanabilme yetkisi olan bir meslek icra ediliyor. Bugün burada düzenlenen genel kurul içinde siz değerli öğrencileri tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi.

 

GENEL KURUL 3 GÜN SÜRDÜ

Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC), 63. Ekim Genel Kurulu 3 sürüyor. 58 tıp fakültesinden 495 öğrencinin katıldığı genel kurulda birçok bilgi paylaşımı da yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.