Kategoriler
Haberler

350 liralık hastane masrafı kavgasında bir genç öldü, bir kişi yaralandı

Bursa’da, 350 liralık hastane masrafının ödenmemesi meselesinden çıkan bıçaklı kavgada 32 yaşındaki Murat Erat hayatını kaybederken, Davut A. (23) yaralandı. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cinayet zanlıları olduğu iddiasıyla olayın meydana geldiği sokakta berberlik yapan ağabey ile kardeşi gözaltına aldı. Emniyette sorgulamaları tamamlanan iki zanlı adliyeye sevkedildi.

Yaklaşık 15 gün önce Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi 325. Sokak’ta berberlik yapan Özkan K., aynı mahallede oturan Murat Erat’ın akrabası olan bir genci darp etti. Olayın ardından genç hastaneye kaldırıldı. İddiaya göre; Murat Erat’ın yanına gölen Özkan K., hastane masraflarını ödeyeceğini, bunun karşılığında ailenin şikayetçi olmamasını istedi. İlerleyen günlerde hastaneden 350 liralık masraf faturasının geldiğini gören Murat Erat, (32) arkadaşı Davut A. (23) ile birlikte Özkan K.’ın berber dükkanına gitti. Özkan K., 350 liralık hastane masrafını ödemeyeceğini söyleyince taraflar arasında kavga çıktı. Özkan K. (24) ve ağabeyi Ümit K. (26), iddiaya göre ellerindeki bıçakla Murat Erat’ı göğsünden, Davut A.’yı da bel kısmından bıçakladı. Olayın ardından şüpheli ağabey ve kardeşi kaçarken, yaralılar 112 Acil Servis ambulansı ile Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Murat Erat, yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Kaçan zanlıların yakalanması için harekete geçen Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olaya karışan Özkan ve ağabeyi Ümit K.’ı gözaltına aldı. Emniyette sorgulamaları tamamlanan iki zanlı adliyeye sevkedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.