Kategoriler
seo

Bursa Tabip Odası’ndan Mersin’deki aile hekimlerine destek

Bursa Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyonu Başkanı Dr. Ersan Taşçı, Mersin’de ‘Aile hekimlerine yönelik nöbet uygulaması’na tepki amacıyla iş bırakma eylemi gerçekleştiren aile hekimlerine destek verdiklerini söyledi.

Oda binasında basın açıklaması yapan Dr. Taşçı, Türkiye’de 9 yıldır uygulanan aile hekimliği sisteminin aile hekimlerini fazla iş yükü ile karşı karşıya bıraktığını dile getirdi. Bu olumsuzluklara tepki olarak Mersin’de aile hekimlerinin bir günlük grev başlattığını hatırlatan Taşçı, Mersinli meslektaşlarına destek verdi.

Taşçı, şunları ifade etti: “Biz de Bursa’nın aile hekimleri olarak bugün burada Sağlık Bakanlığını ve yetkilileri uyarıyoruz. Tek taraflı dayatmalarla işimizi zorlaştırmayın. Bizi hastalarımızla karşı karşıya getirmeyin, bizi mesleğimizden soğutmayı bırakın. Bu ülkenin insanlarını, sağlığını belki de sizden daha fazla biz önemsiyoruz. İşimizi daha verimli kılmanın tek yolu, meslek örgütlerini muhatap alarak mevcut sorunlara ortak çözüm için istişare edilmesidir. Bugün Mersin’den çakılan kıvılcım, yarın tüm Türkiye’nin aile hekimlerini kapsayacak bir yangına dönüşmeden gerekli düzenlemeleri yapmak üzere sizi meslek örgütlerimizle işbirliğine davet ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.