Kategoriler
seo

Dr. Karaarslan: İlçelerimiz modern hastanelere kavuşuyor

Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Akif Karaarslan, Yozgat’ın ilçelerinin modern hastanelere kavuştuğunu belirterek Kadışehri’nde hizmete açılan hastanenin ardından önümüzdeki günlerde Yenifakılı Hastanesi’nin de hizmete gireceğini söyledi.

    Kadışehri ilçesindeki daha önce 5 yataklı hastanenin bulunduğunu hatırlatan Karaarslan, “Buradaki bina yetersiz olduğu için bu ilçemize daha modern 10 yataklı bir hastane yaptık. 2 bin 250 metrekare kapalı alana sahip olan hastanemizde röntgen ünitesi, laboratuvar ünitesi, diş ünitesi ile birlikte 24 saat acil servis hizmeti ve 112 acil sağlık hizmetleri sunulacak.” dedi.

    Hastanede aile hekimleri aracılığıyla poliklinik hizmetlerinin sunulacağını vurgulayan Dr. Karaarslan, “Ayrıca koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında birey, toplum ve çevre sağlığını etkileyen ve genel sağlığı ilgilendiren her tür etkenle mücadele ederek bulaşıcı hastalıklar, bulaşıcı olmayan hastalıklar, kronik hastalıklar, kanser, anne ve çocuk sağlığı ile ilgili olarak izleme, inceleme, araştırma, bağışıklama ve kontrol çalışmaları yapılacaktır. Halkımıza yaşam kalitesini yükseltecek alışkanlıklar kazandırarak toplumdaki tüm bireylerin sağlığını geliştirmek; hatalı beslenme alışkanlıkları, obezite, sigara ve benzeri zararlı maddelerin yol açtığı sağlık riskleri ve tehditleri konularında farkındalığı artırarak sağlıklı nesil sağlıklı toplum oluşturma anlayışıyla çalışmalar yürütülecektir.” diye konuştu.

    Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne entegre 4 ilçe hastanesinin bulunduğunu kaydeden Karaarslan, “Bu ilçelerimiz Kadışehri, Çandır, Aydıncık ve Yenifakılı. Kadırşehir ilçemizin hastanesi hizmete açıldı. Aynı özelliklerde yapılan Yenifakılı ilçe hastanemizde açılışa hazır hale getirildi, önümüzdeki günlerde bu hastanemiz de hizmete açılacaktır. Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bunun yanında yine bir belde ve 3 köyümüzde sağlık evi yapımı ve yenileme çalışmaları bulunuyor. Yine Saraykent, Çayıralan, Sarıkaya, Sorgun, Yerköy Aile Sağlığı ve Toplum Merkezi binalarımız yatırım planına alındı. İnşallah önümüzdeki yıl inşaat sezonuyla birlikte temeli atılacaktır. Amacımız halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunmaktır.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.