Kategoriler
seo

Kayseri bebek dostu altın il adayı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’nin ‘Bebek Dostu Altın İl’ ünvanı alabilmesi için Belediye Meclisi bünyesinde ‘Bebek Dostu Grubu’ oluşturdu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısının ilk bileşimini yaptı. Toplantıda ek gündem maddeleriyle birlikte 83 madde görüşülerek karara bağlandı. Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Başkan Vekili Ahmet Çolakbayraktar başkanlık etti. Toplantıda Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin 2015 yılı bütçeleri Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Toplantıda Kayseri Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün bir talebi de ele alındı. Kayseri’nin ‘Bebek Dostu Altın İl’ ünvanı alabilmesi için meclis bünyesinde ‘Bebek Dostu Grubu’ oluşturulmasına ilişkin talep ve konuyla ilgili bilgilendirmenin ardından ‘Bebek Dostu Grubu’ oluşturularak talep oybirliği ile kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda Avukat Nevzat Türkten ile Büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinde belediye başkanlığı yapmış olan Niyazi Bahçecioğlu, Şevket Bahçecioğlu, Ali İhsan Alçı, Bekir Yıldız ve Şükrü Karatepe’nin isimlerinin uygun olan cadde ve sokaklara verilmesine ilişkin talep de görüşüldü. Mecliste ele alınan konu Eğitim Kültür Komisyonu’na havale edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısının ilk bileşiminde 83 maddeyi karara bağladı. Kasım ayı toplantısının ikinci oturumu 20 Kasım Perşembe günü yapılacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı öncesi Büyükşehir Belediyesi sergi salonunda Yahyalı ilçesinin bir sergisi açıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü adına VII. Bölge Kayseri Şube Müdürlüğü, Yahyalı Kaymakamlığı ve Yahyalı Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen Aladağlar Milli Parkı 5. Foto Safari Fotoğraf Yarışmasına katılan eserlerden oluşan serginin açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki yaptı. Başkan Özhaseki açılışın ardından katılımcılarla birlikte sergiyi gezdi. Açılış ve serginin gezilmesinin ardından yarışmanın ödül töreni de yapıldı. Yarışmada Makro Kategorisinde Mehmet Aramaz, Genel Doğa Kategorisinde ise Alaattin Kanlıoğlu birinci oldu. Makro Kategorisi birincisi Mehmet Aramaz’a ödülünü Başkan Mehmet Özhaseki verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.