Kategoriler
Haberler

Metroda kalp krizi geçiren adam müdahaleye rağmen hayatını kaybetti

İzmir Metrosu’nda, makinistin dikkati sayesinde kalp krizi geçirdiği farkedilen bir kişi, vatandaş hayatını kaybetti. Yaşananlar, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Dün Evka3–Fahrettin Altay seferini yapan metro trenine binen 75 yaşındaki Abdullah Bağcı, Konak İstasyonu’nu geçince rahatsızlandı. Yolcuların bakışları arasında yere yığılan yaşlı adamı, trenin makinisti içeride bulunan kapalı devre kamera sisteminden farketti. Makinist Bülent Yılmaz, hemen kontrol merkeziyle irtibat kurdu. Bir sonraki durakta sağlık görevlilerinin karşıladığı vagonda, ilk müdahale olarak kalp masajı yapıldı. Kontrol merkezinin haber verdiği 112 Acil Sağlık ekipleri de gelerek yolcuya müdahalede bulundu ve kalp masajını dakikalarca sürdürdü. Metro personelinin kalp masajıyla hayata döndürdüğü yolcu, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı fakat kurtarılamadı.

Abdullah Bağcı’nın kalp krizi geçirmesi, metrodaki kameralara yansıdı. Görüntülerde fenalaşarak kafası geriye düşen Bağcı’ya, yanındaki yolcunun durumu farkederek müdahale etmesi ve daha sonra gelen sağlık ekiplerinin müdahalesi yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.