Kategoriler
Haberler

Milli sporculardan organ bağışına destek

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde ‘Organ Bağışı Haftası’ nedeniyle Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklere katılan Bostanlıspor’un milli ragbicileri, vatandaşları organ bağışına destek vermeye çağırdı.

Karşıyaka Hükümet Konağı önündeki İlçe Sağlık Müdürlüğü standında, toplumda organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak, duyarlı vatandaşların organ bağışı yapmalarını sağlamak amacıyla yapılan etkinliğe destek veren Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy ile Türkiye şampiyonu olan Bostanlıspor Bayan Ragbi takımının 3 milli oyuncusu Nermin Can, Esen Gül ve Nazlıcan Erdoğan, organ bağışının önemini anlattı. Milli sporcular, meraklılara da ragbi sporunun inceliklerinden söz etti.

Ragbi Bayan Milli Takımı’nın as oyuncularından Nermin Can, Esen Gül ve Nazlıcan Erdoğan, organ bağışının çok önemli olduğunu ve hayat kurtardığını da ifade ederek, “vatandaşlarımızı böylesine anlamlı haftada desteğe davet ediyoruz. Organ Bağışı etkinlikleri bir hafta değil, 12 ay devamlı olmalı.” diye dileklerini de dile getirdi.

Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, Karşıyaka Devlet Hastanesi Müdürü Uz. Dr. Abdullah Öztürk, Karşıyaka Tapu Müdürü Demircan Koç’un da hazır bulunduğu etkinliğe katılan Bostanlıspor Gençlik Spor Kulübü Başkanı Avni Erboy ve milli sporcuları makamında kabul eden Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel organ bağış kartlarını verdi, duyarlılıklarından ve Türkiye Ragbi Şampiyonası’ndaki başarılarından dolayı milli sporcuları tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.