Kategoriler
Haberler

MSKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temeli yarın atılıyor

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yapımı yılan hikâyesine dönen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temeli, yarın törenle atılacak. Sağlık Bakanlığı tarafından 12 Şubat’ta ihalesi yapılan 475 yataklı hastanenin temelini, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu atacak.

MSKÜ Kampüsü karşısına yapılacak hastane, Orman Genel Müdürlüğü’nden 49 yıllığına kesin izin alınarak, 152 bin metrekarelik taşınmaz üzerine inşa edilecek. Yüklenici firma, TOKİ ile 14 Nisan’da sözleşme imzaladı. 114 milyon 270 bin lira ve KDV’ye ihale edilen hastanenin, 6 Haziran 2016 tarihinde bitirilmesi planlanıyor. Yaklaşık 80 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak ve 475 yatak kapasiteli olması öngörülüyor. İçinde 51 yoğun bakım yatağı, tek ve çift kişilik hasta odaları, servisler, idare ve kongre merkezi gibi mekânlar yapılacak.

Öte yandan Bakan Müezzinoğlu, temel atma töreninin ardından AK Parti Bodrum İlçe Kongresi’ne katılacak. Bodrum ve Milas’ta ayrı ayrı sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.