Kategoriler
seo

Sağlık Bakan Yardımcısı Kandemir, hastane inşaatını inceledi

Sağlık Bakanı Yardımcısı Erkan Kandemir, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı ve Belediye Başkanı Kazım Arslan ile birlikte kamu-özel işbirliği modeliyle yapımı başlanılan 475 yataklı Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaat alanında incelemelerde bulundu.

    Yetkililerden bilgi alan Kandemir, incelemeler sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, şehir hastaneleri projesinin Türkiye’nin yüz akı, 2023 vizyonuna uygun projeler olduğunu söyledi. 475 yataklı Yozgat Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kamu-özel işbirliği modeliyle yapımı planlanan ilk şehir hastanesinin biri olduğu kaydetti. 75 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek hastanenin tamamlandığında sadece Yozgat’a değil çevre illere de hizmet vereceğini söyleyen Kandemir, “Önümüzdeki aylarda burada eser çıktıkça, binanın karkası çıktıkça gururla sadece Yozgatımızın değil tüm civar illerinde merkezi olacak sağlık tesisini hep birlikte göreceğiz. Çok büyük bir yatırım. Bu yatırımlar kamu-özel ortak yatırımları. Dolayısıyla bir tarafında kamu var, bir tarafında özel sektör var. Beraber Türkiye’nin 2023 vizyonuna uygun vatandaşlarımızın hak ettiği sağlık standartlarını inşallah sağlamaya dönük önemli bir proje. Bu önümüzdeki proje 400 milyonluk bir proje. Dev bir proje. Hamd olsun Türkiye 10 sen öncesi ile mukayese ettiğimizde insanların çok ciddi sıkıntılar çektiği sağlık sisteminden böyle yatırımları yapabilen bir ülke konumuna geldi. İnşallah hep birlikte poliklinikleriyle farklı branşlarıyla doktorlarıyla bu dev tesisi ilimizin hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

    Sağlık Bakanlığı’nın insanı merkeze alan çözüm siyaseti prensibiyle ciddi hizmetler gerçekleştirdiğini ifade eden Kandemir, “Hem sağlık ekibimiz, hem teknik ekibimiz, hem de müteahhit firmadaki arkadaşlarımız çok yoğun bir özenle itimatla gayretle çalışıyor. Bu projeler Türkiye’nin yüz akı projeleri. 2023 vizyonuna uygun, bizim vizyon projelerimiz Türkiye aslında dünya standartlarının üstünde bir sağlık hizmeti veriyor. Bu tesisleriyle de dünya standartlarının üzerindeki hizmet kalitesinin taçlandırmış olacak. Bizler de buna şahitlik edeceğiz. Bu ülkenin vatandaşı olmanın onurunu gururunu işte böyle hizmetler ile daha iyi hissedeceğiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.