Kategoriler
Haberler

TFF’den ALS hastalarına destek

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım’ın 12 Kasım’da Brezilya ile yapacağı hazırlık karşılaşması öncesi ve sırasında ALS hastalığı konusunda farkındalığı arttırmak için çeşitli faaliyetler yapılmasını kararlaştırdı.

TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı başkanlığında oluşturulan bir komite, Brezilya ile oynanacak hazırlık maçı öncesi ve sırasında çeşitli faaliyetlerle ALS hastalığı konusundaki farkındalığı arttırmak için çalışacak.
ALS hastalığının farkındalığını arttırmak için TFF’nin Riva’da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ndeki toplantıya TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, eski futbolcular Rıdvan Dilmen ve Metin Tekin’in yanı sıra Brezilya Milli Takımı eski kalecisi ve şu an Galatasaray’ın kaleci antrenörü olarak görev yapan Claudio Taffarel ile ALS Derneği Başkanı İsmail Gökçek katıldı.
TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, 58 yıl sonra 12 Kasım Çarşamba Brezilya ile özel bir maçta karşılaşacaklarını hatırlatarak, “Biz bu maçın heyacanını ve önemini fırsata çevirmek için ALS hastalığı konusnuda farkındalık yaratmak istedik. Her zaman bu hastalıkla mücadele edenlerin yanındayız. Salı günü Brezilya Milli Takım’ın antrenmanı ve maçı dostlarla beraber izleyeceğiz. Karşılaşma öncesinde ALS derneğine detek için pankart açılacaktır. Yine Brezilya Milli Takımı’nın futbolcuların imzalımış olduğu formalalara destek için onlara vereceğiz. Brezilya ve Kazakistan ile oynayacağımız maçlarda onlara destek olmaya çalışacağız.” diye konuştu.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de İsmail Gökçek’in jubilesinde de beraber olduğunu ifade ederek, “Onların her zaman üzüntülerinde de sevinçlerinde de beraber oldum. Onlarda benim üzüntüm ve sevinçlerimde yanımda oldular. Bu arada geçtiğimiz günlerde bu hastalıktan vefat eden Sedat Balkanlı ve ailesini de anıyorum. Biz bu hastalığı yaşayanlara faydalı olabilir miyiz diye bir çaba içindeyiz. Öncelikle onun eşini alkışlamamız lazım. Hep beraber biraz daha çaba göstermemiz ve farkında olmamız gerekiyor. Son yıllarda bu hastalığa yakalanan futbolcu arkadaşlarımızın sayısı arttı. Herkesin yardımlarını esirgememesi lazım. Muhakkak küçük de olsa bir yardımımız olabilir.” dedi.
ALS Derneği Başkanı İsmail Gökçek de “Bu organizasyonda bize destek olan TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve hocamız Fatih Terim’e teşekkür ediyorum. ALS Derneği olarak başlatmış olduğumuz bağış kampanyasına destek bekliyoruz. Ayrıca milli takıma Brezilya ve Kazakistan maçlarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.