Kategoriler
Haberler

“Bakanlık, aile hekimlerine angarya işler yaptırıyor”

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Şube Başkanı Gökhan Yünkül, Sağlık Bakanlığı’nın aile hekimlerine angarya işler yaptırdığını söyledi.

Yazılı açıklama yapan Yünkül, bakanlığın, aile hekimlerinin üzerine farklı işler yükleyerek ağır iş yükü altında ezdiğini kaydetti. Bir yandan halka sağlık hizmeti sunmaya çalışan hekimlerin bir yandan da ‘angarya işlerle’ uğraştığını belirten Yünkül, Sağlık Bakanlığı’nı eleştirdi.

Yünkül, şunları dile getirdi: “ Sağlık Bakanımız tarafından yapılan açıklamaları medyadan üzülerek takip etmekteyiz. Sürekli olarak aile hekimlerinin nöbet tutması gerektiğini, sağlık ocaklarının hafta sonları ve geceleri de çalışacağını belirterek aile hekimliği çalışanlarında ciddi bir motivasyon kaybına neden olduğu açıkça görülmektedir. Sağlıkta yaşanan bir çok sorunun nedeni sanki aile hekimliği çalışanlarıymış gibi sürekli bu konunun gündeme getirilmesi düşündürücüdür. Özellikle hastane acillerinde yaşanan hekim sıkıntısının farklı yöntemler ile çözülmesi gerektiğini defalarca belirten sendikamız bu konudaki tavrını devam ettirmektedir. Acil servislere gereksiz hasta müracaatını engellemeden, acil servislerde çalışan hekimlerin ücretlerinde ciddi bir düzenleme yapılmadan ve yeterli hekim yetiştirmeden bu sorunun çözülmesi mümkün değildir.”

Yünkül, yaklaşık 6 aydır uygulanan nöbet uygulamasından her hangi bir verim alınmadığını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.