Kategoriler
Haberler Manşet Son Dakika

Bakırköy Asistan Hekimleri Kazandı

Basına ve kamuoyuna,

Bizler Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Asistan Hekimleri…

10.12.2014 Çarşamba sabahı burada toplandığımızda ne istediğimizi biliyorduk.

Emeğimizin karşılığını almak…

Sağlık politikalarının bizden olmamızı istediği ” hizmet veren ” kimliğimizden sıyrılıp bu hastanede oluşumuzun yegane nedeni olan nitelikli bir tıpta uzmanlık eğitimi almak…

Başlattığımız bu mücadele bizi bugün itibariyle ” iyi hekimlik ” pozisyonuna çok daha yaklaştırmış durumda…

Artık 33 saat aralıksız hizmet vermek zorunda değiliz, 8 dakikada bir hasta görmeyeceğiz, emeğimizin karşılığını alacak, görev tanımımızda bulunmayan angaryaları yapmayacağız !

Daha önce de söylediğimiz gibi, bugün burada bir sonun değil bir başlangıcın eşiğinde olduğumuzun farkındayız. Alınan kararların uygulanıp uygulanmayacağının takipçisi olacağız. Önümüzde birçok engel olabileceğini biliyoruz ; sağlık sisteminin kendisi, gelenekler, imzalanacak yeni sözleşmeler… Ama bunların hepsini alt edebilecek tek bir şey var : Kararlı bir birliktelik ! Hakkını arayan insanların bitmeyecek olan kararlı birlikteliği…

Bugünden itibaren kazanılmış haklarımızın arkasında durduğumuz için içimizden birine soruşturma açılması veya mobbing uygulanması durumunda bugün burada nasıl bir araya geldiysek, aynı kararlılıkla yeniden harekete geçeceğimizin bilinmesini isteriz.

Süreç boyunca ve bugün bizimle birlikte olan TTB ve İstanbul Tabip Odası’na, Türkiye Psikiyatri Derneği’ne, buraya gelme nezaketini gösteren hocalarımıza, meslektaşlarımıza, hastanemiz çalışanlarına, eski Bakırköylülere ve desteklerini sürekli hissettiren, farklı hastanelerde çalışıp benzer haksızlıklarla mücadele eden asistan hekimlere en içten dileklerimizle teşekkür ederiz. Eylemliliğimizi saygıyla karşılayan ve sürece olması gerektiği gibi yapıcı bir şekilde katılım gösteren başhekimimiz Murat Erkıran ve başhekim yardımcımız Mehmet İzgi’ye ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bakırköy’de şimdilik kazanmış görünsek de ülkenin yozlaşmış sağlık sistemi düzelmeden kendimizi kazanmış saymıyoruz. Mücadelenin bittiğini düşündüğümüz nokta kaybettiğimiz nokta olacaktır.

Bakırköylü asistan hekimler olarak Düşünen Adam’ın önünden Türkiye’nin çarpık sağlık sisteminin yükünü çeken tüm sağlık çalışanlarına sesleniyoruz :

” Düşünme değil eylem vakti ! “

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Asistan Hekimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.