Kategoriler
Haberler

Devlet hastanesinde öğrenciler akardiyonla organ bağışına dikkat çekti

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi öğrencileri ‘Organ bağışında gençlerle el ele’ projesi kapsamında devlet hastanesinde farkındalık etkinliği düzenledi.

Organ bağışında gençlerle el ele projesi kapsamında Bafra Devlet Hastanesinde dikkat çekip hastaneye gelen insanlara organ bağışı hakkında bilgi veren öğrenciler ‘Organ bağışına bir elde siz atın’ sloganı ile hazırladıkları boyalar ile vatandaşların panoya boyalı ellerini sürerek destek vermesini istedi. Okulun müzik kulübünün ise dikkatleri çekmek ve insanlarda farkındalık meydana getirmek için akardiyon ve gitar eşliğinde müzik yapması ilgiyle izlendi.

Öğrencilerin yaptığı etkinlik ilgi toplarken eşinin böbrek yetmezliği olduğunu ifade eden yaşlı bir kadın bu etkinlikten memnun olduğunu ifade ederek panoya boya ile el izini bıraktı.

Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi İngilizce ve proje öğretmeni Naim Okay, “Organ bağışının sadece bir gün değil yılın on iki ayı hatırlanması gereken güzel bir aktivite güzel bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle hazırladığımız ‘Organ bağışında gençlerle el ele’ projesi kapsamında buradayız. Bütün vatandaşlarımıza organ bağışının ne kadar önemli bir konu olduğunu bir kez daha hatırlatmak onların bu organ bağışı konusundaki farkındalığını geliştirmek için çalışıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.