Kategoriler
Haberler Manşet

Dişhekimlerinden “Bakanlıktan çirkin tavır” çıkışı

Sağlık Bakanlığı’nın Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunulan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkındaki Yönetmelik’te yapmayı planladığı değişikliklere tepki göstermek amacıyla Dişhekimleri Odalarının yürüttüğü eylemin 5. gününde, 26.12.2014 Cuma günü (bugün) Hatay Dişhekimleri Odası Ankara’da yerini aldı.

Hatay Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu üyelerinin, Odalarımızın üyelerinin ve TDB Merkez Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Sütçü’nün da katıldığı yürüyüş sonrasında Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapılmıştır. Hatay Dişhekimleri Odası’nca Sağlık Bakanı’ndan talep edilmiş olan görüşme için Bakanlığa gidilmiştir.

Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Sayın Nebil Seyfettin, TDB Başkan Vekili Sayın Serdar Sütçü ile beraber Bakanlık randevumuz için başvurduğumuzda Bakan, Bakan Yardımcısı ve Müsteşar’ın şehirdışında olduğu müsteşar yardımcılarından biri ile görüşebileceğimiz bize iletildi ve Sayın Prof. Dr. İrfan Şencan’ın makamında beklediği bize iletildi ve hemen yanına çıkmamız sağlandı. Ancak makama gittiğimizde sekreteri bize müsteşar yardımcısının çıktığını iletti ve görüşemedik.

Sayın Meslektaşım,

İşte AKP zihniyeti, çalışma yönteminin bir tezahürü daha. Sağlık alanının bir yetkilisi bizimle yüzleşecek cesareti gösteremeden son derece gayriahlaki ve hiçbir etik değerle uyuşmayan bir tavrın içine girebiliyor. Bu arada randevu isteğimiz Cuma namazı vaktine denk geldiği için belki de geri çevrilmişizdir ve bize bu ifade edilmekten imtina edilmiştir. Ancak bilinmelidir ki biz hekimler insanların tüm inançlarına saygı gösterir ve kimseyi ayırmayız. Eğer olay yukarıdaki gibi bir saklama ihtiyacı ile geliştiyse belirtmek isteriz ki bize söylenseydi anlayışla karşılar, Allah kabul etsin de derdik. Makama 5 dakika önce davet edip sonra kaçmak açıklanabilir bir davranış değildir ve sekreteri tarafından da “kem- küm” ile geçiştirilmeye çalışılmıştır.

Biz dişhekimleri medeni görüşme taleplerimizi sürekli ileteceğiz. Medeni tavrımızı koruyacak ve derdimizi anlatana kadar eylemimizi sürdüreceğiz.

Sağlık Bakanlığı’na yürüyüşlerimiz 29.12.2014 tarihinde (pazartesi) Kocaeli Dişhekimleri Odamızın Ankara’ya ziyareti ve sonrasında yapılacak basın açıklaması ile devam edecektir. Yürüyüşümüze destek vermek amacıyla 29.12.2014 pazartesi günü saat 13:00’de TDB önünde (Ziya Gökalp Cad. No:37/14 Kızılay – ANKARA) görüşmek dileğiyle, çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Sağlıkla kalın,

A.R. İlker CEBECİ

Ankara Dişhekimleri Odası
Yönetim Kurulu adına
Başkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.