Kategoriler
Sizden Gelenler Sosyal Medya

ekşisözlük: “kalp krizi geçiren hastasına aspirin veren doktor”

EKŞİSÖZLÜK’TE ŞAKA GİBİ BİR ENTRY:

tek kelimeyle tıbbın yüz karası.

geçenlerde amcamı göğüs ağrısı nedeniyle acile kaldırdık. doktorlar ekg denen bir nane çektirdiler. sonra kıçı kırık bir kağıda bakarak amcan kalp krizi geçiriyor dedi. yengem, yeğenler ve ben bir anda şok olduk tabi.

ben üniversiteli aydın bir insan olduğum için şoktan çabuk çıkıp; ‘ nuh nebiden kalma, eskiliği her halinden belli olan bir cihazla amcama kalp krizi teşhisini nasıl koydun doktor bey? bari bir tomografi filan çektirseydin.” dedim.

doktor bozuntusu bunun üzerine beni atlatacağını sanarak; ”kalp krizi teşhisi için bu cihaz büyük oranda yeterlidir” dedi. tabi benim içime bir kurt düştü, mühendislik hazırlık öğrencisiydim sonuçta.

doktoru ve yaptıklarını inceden takip etmeye başladım. doktor bir ara hemşire hanıma; ”300 mg aspirin verin, bibor başlayın” dedi. (bibor mu hibor mu ne haltsa ondan emin değilim ama aspirin dediğinde eminim.) içim içime sığmadı, başımdan aşağı kaynar sular döküldü bir anda. madem amcam kalp krizi geçiriyor ona neden 1 liralık bir ilaç veriyorsun diye sinirlendim.

tabi bu kuşkuyla duramazdım ve durmadım da. hemen doktorun önünü kestim. işaret parmağımı sallayarak ”sen kimi kandırıyorsun doktor bey, madem benim amcam kalp krizi geçiriyor, ona neden diş ağrısında bile kullanılmayan aspirin’i veriyorsun, bari majezik ver allahsız” dedim.

bu çıkışımla birlikte doktor hemen oracıkta yerin dibine geçti bizi daha fazla oyalamadı ve sevk etti. işte bu doktor milleti böyle, bir kalp krizini bile tedavi edemiyorlar. kalp krizine asprin mi verilir be? kimi kandırıyorsun sen?

Yazan: de nada / ekşisözlük

“ekşisözlük: “kalp krizi geçiren hastasına aspirin veren doktor”” için 17 yanıt

Daha kalp krizinin ne anlama geldigini bilmeyen tomografi ile tani konulacagini zanneden para kalite ayirimini yapamayan ahmagin tekisin. Isin komik tarafi bide kendini aydin zannediyorsun.. sen karanligin en bariz örneğisin

bu entry’yi yazan kişi de bir hekimdir ve bilinçli geçinen hasta yakını profiline dikkat çekmek maksatli ironik amaçlı yazılmıştır.

Sen nasıl aydın biri oldugunu iddia ediyorsun…sana gülmekten başka bir şey yapamiyorum.eger amcan bugün yasiyorsa o verdigi 1 liralik aspirin sayesinde.ulke ne hale geldi ki senin gibiler üniversite okuyabiliyorlar

Bildiginiz sığır iste okumus m… sunu yazani bi guzel doveceksin sonra eline bi kac tip kitabi verip akşam sabah doveceksinki anlamadigi biseye kafa yormasin

bu yazını espri olarak kabul ediyoruz. bilgisi olmayan insanların fikir yürütmesi sadece kendini gülünç duruma düşürür. tomografiyi sen beynine çek eminim dejenere olmuştur.

Bilincli oldugunu zanneden zavalli ,ordan burdan internetten okudugun bir kac seyle Doktorun dogru islem yapmadigini dusunebiliyorsan sen git kendin tedavi et hastani

Yazı hasta tavırlarını eleştirmek için yazılmış. bence gayet güzel olmuş.. İroni içerir.

Çok bildiğini sanıp hiç bilmeyen arkadaşım. İlacın etkisini parasına göre mi değerlendiriyorsun. Babam da kalp hastası ömür boyu kullanmak zorunda olduğu ilaçlardan biri de beğenmediğin aspirin. Bence dr bilemediği için değil de seninle uğraşmamak için sevk etmiştir. Bilmemek kötü ama herşeyi bildiğini sanmak daha da kötü

hay ben seni okutan zihniyetin … tövbe tövbee olm sen heykeli dikilesi bi salaksın başkada bişi demiycem aydın sana nasıl bi ampul taktılarsa okadar aydınlanmışsınki kendi ışığında kör olmuşsun 🙂
SÜZMEEEE

Arkadas adam resmen kafa bulmus. Bunu gercek zannedip birde cevap yazan cok zeki doktor arkadaslarimiza bravo… Zekanizla goz kamastiriyorsunuz.

Bu yazıyı sadece hekimlerin olduğu bi ortamda paylaşmak ironi olabilirdi. Özrünüz ise kabahatinizden büyük olmuş…

Bu yaziyi yazan kisi doktormus ironi olsun diye yazmis, ancak gercek sanmamiz da normal cunku cok daha laf anlamaz hasta yakinlariyla ugrasmisligimiz mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.