Kategoriler
Haberler Şiddet

Hasta yakınının hastane güvenlik görevlisini dövdüğü iddiası

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde bir hasta yakınının ziyaret saati nedeniyle tartıştığı güvenlik görevlisi darp ettiği iddia edildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi birinci katında gerçekleşen olayda, reanimasyon yoğun bakımda tedavi altında olan bir hastanın yakınları, ziyaret saati olmamasına karşın servise girmemeye çalıştı. Güvenlik görevlisi S.K. hasta yakınlarını uyararak ziyaret saatinde gelmelerini istedi. Bunun üzerine hasta yakınları ile güvenlik görevlisi arasında sözlü tartışma yaşandı. Daha sonra bir hasta yakını, güvenlik görevlisi S.K.’yi konuşma bahanesiyle yanına çağırdı. S.K. yanına gittiğinde aniden saldıran hasta yakını saldırgan, güvenlik görevlisini önce darp etti ardından da bıçakladı. Yaralanan S.K. acil serviste tedavi altına alında. S.K.’nin kafasında bıçakla yaralama nedeniyle kesik olduğu, burun ve elmacık kemiğinde kırık, gözündü ciddi morluklar oluştuğu tespit edildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Mehmet Aslan, yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarına yönelik fiili ve sözlü saldırıların kabul edilemez olduğunu belirtti. Aslan, olayı şöyle anlattı: “Saldırıda güvenlik görevlimiz S.K yüz bölgesinden ciddi yaralanma ile acil servise götürülmüş ve yapılan ilk muayenesinde burun ve elmacık kemiğinde kırıklar, başında bıçak kesiği ve gözünde ciddi morarmalar olduğu tanılarıyla tedavi altına alınmıştır. Saldırı olay yerindeki diğer güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile durdurulmuş ve beyaz kod uygulanmıştır. Saldırgan kaçarken diğer güvenlik görevlilerine de bıçak göstererek, sözlü küfürle tehditlerde bulunmuştur.”

Olay anının güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini bildiren Aslan, adli makamlara yapılan şikayet sonucu olayla ilgili soruşturma başlatıldığını aktardı. Aslan, bu şiddet olayının sonuna kadar takipçisi olacaklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.