Kategoriler
seo

Kan bağışlayın, sizin adınıza da fidan dikilsin

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, Kızılay’a kan bağışında bulunan herkes için bir adet fidan toprakla buluşturuluyor.

Nisan 2014’de Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türk Kızılayı arasında imzalanan “Bir Kan bir Fidan” protokolü çerçevesinde, 15 milyon fidan Kızılay kan bağışçıları adına toprakla buluşacak. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ile Güney Marmara Bölge Kan Merkezi, 2014 yılı için 55 bin 700 adet fidanı bağışçıları adına toprakla buluşturuyor. Bu çerçevede İkizce Köyü Gölyazı Mevkiinde oluşturulan alanda fidan dikim töreni düzenlendi. Fidan dikimine, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, Güney Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Nihat Çakır, Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürü Ahmet Er, Kızılay personeli ile vatandaşlar katıldı.

“Kanınız fidana, fidanlar ağaca” sloganı ile hayata geçirilen proje sayesinde, kan bağışlayanlar şifa bekleyen hastalara umut olurken, aynı zamanda fidan dikerek orman zenginliğine katkıda bulunmuş oluyor. Gönüllüler adına, 5 yıl boyunca her kan bağışından sonra bir adet fidan toprakla buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.