Kategoriler
Haberler

Onkoloji Konukevi takdir topluyor

Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar, Yenimahalle Belediyesi tarafından yaklaşık bir yıl önce hizmete açılan Onkoloji Konukevi’ni övdü.
Konukevinde verilen ücretsiz hizmetleri çok beğendiğini belirten Dündar, “Çok dua alıyorsunuz.” dedi.

2014 yılının Mart ayında hizmete giren Onkoloji Konukevi, il dışından hatta yurt dışından gelen, büyük çoğunluğu kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören hasta ve yakınlarına hizmet veriyor. Açıldığı günden bu yana yaklaşık 9 ayda 3 bin misafire ev sahipliği yapan konukevi, misafirlerine ücretsiz konaklamanın yanı sıra 3 öğün yemek ve hastane misafirhane arası ulaşımı da ücretsiz sunuyor.

“ÇOK DUA ALIYORSUNUZ”

Konukevine gelerek konukevi müdürü Hakkı Vatansever’den bilgi alan Kaymakam Mustafa Dündar “Zaman zaman ilçedeki tüm şefkat evleri, konukevleri gibi hizmet birimlerini geziyorum. Ama Yenimahalle Belediyesi standartların bile üstünde, sosyal belediyeciliğin en güzel örneğine imza atmış. Çok dua alıyorsunuz.” dedi.

Kendisi de kanser hastası olan ve 15 yılda 20 defa bıçak altına yatan konukevi müdürünün hikayesini dinleyen Dündar, “Kanser hastalarının barındığı bir hizmet biriminin başında yine tedavi gören bir yöneticiyle karşılaşmak beni çok etkiledi. Çok anlamlı buluyorum. Hastalara, iyileşenleri anlatmaktansa bu gibi somut örnekleri karşılarında bulundurmak büyük moral olacaktır. Belediye Başkanımız Fethi Yaşar ve emeği geçenleri kutluyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.