Kategoriler
Haberler Manşet

Türk Sağlık Sen: Hastanedeki iddialar asılsız ve yalan

Türk Sağlık Sen (TSS) Denizli Şube Yönetimi, Denizli Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği Sorumlu Hekimi Opr. Dr. Süleyman Coşkun hakkında ortaya atılan iddiaların asılsız, huzur bozmaya yönelik ve yalan olduğunu ileri sürdü. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “08 Aralık 2014 tarihinde basında yer alan, Denizli Devlet Hastanesi’nde çalışan üyemiz Opr. Dr. Süleyman Coşkun hakkında tamamen asılsız, meslek onurunu inciten ve karalayıcı bir haberle karşılaştık. Sendikamız tarafından yapılan kapsamlı araştırmada konuyla ilgili herhangi bir suç unsuru bulunmamış, tamamen performans sisteminin çarpıklığı ile ilgili, SGK’nin, kamunun ve hastaların zarara uğratılmadığı, gereksiz yere malzeme kullanımının söz konusu olmadığı, söz konusu yalan haberin beyin cerrahi kliniğinde çalışan Dr. S.Ö. tarafından basına servis edilmiş bir iddia olduğu anlaşılmıştır.” denildi.

Dr. S.Ö’nün. üstüne vazife olmayan işlere kalkışması sonucu Denizli Devlet Hastanesi’nden Servergazi Devlet Hastanesi’ne gönderildiği iddia edilen açıklamada, “Dr. Süleyman Coşkun’un klinik içi çalışma barışı ve huzurunu bozması, kendi ameliyat etmediği hastalara ve yakınlarına üstüne vazife olmadığı halde ve hastalarda hiçbir nörolojik defisit olmadığı halde, ‘Senin ameliyatın başarısız. Bundan sonra ne yapılsa düzelmez, sakat kalmışsın. Takılan vida sinirini patlatmış, erkekliğin gitmiş.’ gibisinden sözler sarf etmesi sonucunda Kamu Hastaneler Birliği tarafından Servergazi Devlet Hastanesi’nde çalışması uygun görülmüş olup Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili müfettiş talep edilmiştir. Ayrıca Denizli Tabip Odası Etik Kurulu tarafından da soruşturulmaktadır.” görüşüne yer verildi.

Söz konusu asılsız iddiaların yakından takip edildiğini kaydeden TSS yönetimi, “Bu asılsız, yalan iddiaların sonuna kadar taklipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Ayrıca üyemiz hakkında bu tür yalan iddiayı ortaya atanların da peşini bırakmayacağız. Kanunun verdiği yetkiler çerçevesinde üyemizin hakkını koruyacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.