Kategoriler
Haberler

Türk Sağlık-Sen: Yapılan her düzenleme ile zulüm katmerli hale getirildi

Türk Sağlık-Sen Adana 1 Nolu Şubesi, aile sağlığı merkezi doktor ve çalışanlarının iş bırakma eylemine destek verdi. Eylemde konuşan Şube Başkanı İsmet Tepe, yapılan her düzenleme ile zulmün katmerli hale getirildiğini, sabır taşının artık çatladığını söyledi.

Atatürk Parkı’nda aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarıyla birlikte bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı İsmet Tepe, idarecilerin aile hekimlerine ve aile sağlığı çalışanlarına daha fazla nasıl zulüm edebilirizin derdine düştüğünü ileri sürdü. Nöbetler, ağış iş yükü, sonu gelmeyen yeni görevler, şiddet ve mobbing, ardı arkası kesilmeyen sıkıntı ve sorunların aile hekimlerinin ve aile sağlığı çalışanlarının üstünden bir kara bulut gibi hiç eksik olmadığının altını çizdi. Tepe, şöyle konuştu: “Yapılan her yeni düzenleme ile zulüm katmerli hale getirilmiş, bardak dolmuş, sabır taşı çatlamıştır. Aile Hekimleri Federasyonu’nun 12 Aralık’ta tüm Aile Sağlığı Merkezleri’nde gerçekleştireceği iş bırakma eylemi ve 13 Aralık’ta alanlarda gerçekleştirilecek eylemlere destek verme kararı aldık. Biz de aile hekimleri ve aile sağılığı çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini dile getirmelerinde yanlarında olacağız.”

Türk Sağlık-Sen olarak çalışanı köle olarak gören düzenin karşısında olmaya, çalışanın yanında yer almaya devam edeceklerinin altını çizen Tepe, bu kararlılıklarını iki günlük eylemlerde göstereceklerini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.