Kategoriler
Haberler

Vançelik: Hastane memnuniyetini kalıcı hale getirmek istiyoruz

Erzurum İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, Erzurum başta olmak üzere bölgede illerinde hasta memnuniyetini üst seviyelere taşıyacak hizmetleri kalıcı hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Bölge illerinin sağlık müdürleri, Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi (ASKOM) toplantısında Erzurum’da bir araya gelerek, sağlık ve acil sağlık hizmetleriyle ilgili durum değerlendirmesinde bulundu. 112 Acil Komuta Merkezi’nde gerçekleşen ASKOM toplantısına Erzurum, Erzincan, Kars, Iğdır, Ağrı, Bayburt ve Ardahan il sağlık müdürleri ile şube yöneticileri ve temsilcileri katıldı. Sağlık hizmetleri ile acil sağlık hizmetleri, iller arasındaki hasta sevkleri ve acil servis çalışanlarına yönelik verilen eğitimlerin değerlendirildiği toplantıda, 112 Acil Servis hizmetlerinin daha etkin sunulmasına yönelik projeler üzerinde duruldu.

Erzurum İl Sağlık Müdürü Serhat Vançelik, 2014 yılını değerlendiren bir sunum gerçekleştirerek, Erzurum’un bölgenin lokomotifi olduğuna dikkat çekti. ‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ kapsamında halkın sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranının yüzde 75’lere ulaştığını belirten Vançelik, “Artan sağlık hizmeti taleplerine karşı daha iyi koordine olabilmek ve özellikle bölgede uzun ve sert geçen kış şartlarına karşı sağlık hizmetlerinin daha etkin yapılabilmesini sağlamak için bölge illerinin sağlık yöneticileriyle bir araya geldik. Ortak akıl ile alınacak tedbirleri masaya yatırıp, sağlıkla ilgili tüm konuları istişare ettik. Erzurum civar illerden hasta sevki alan bir il olduğundan, hasta mağduriyetinin yaşanmaması için özellikle hasta sevkinde uyulması gereken kurallar ve çözüm önerilerini konuştuk.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.